آموزش و پرورش

به آموزش‌دهندگان نهضت، بدهکار هستیم

تصویر بنررئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به وضعیت و زمان پرداخت مطالبات آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی اظهار کرد: باید فضایی را فراهم کنیم که آموزش‌دهندگان بتوانند دریافتی ماهانه داشته باشند.

علیرضا عبدی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: متاسفانه به آموزش‌دهندگان بدهکار هستیم. به تدریج در حال پرداخت مطالبات هستیم که میزانش برای افراد و استان‌های مختلف، متفاوت است.

وی افزود: از سال ۹۹ اندکی بدهی داریم که به قوت خود باقی است و از سال ۱۴۰۰ هم هنوز مبالغی را پرداخت نکرده‌ایم؛ زیرا سال تمام نشده و فعالیت ما هنوز ادامه دارد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به اینکه تاخیر در پرداخت حقوق آموزش دهندگان مورد گلایه ما هم هست و باید فضایی را فراهم کنیم که آموزش‌دهندگان ما بتوانند ماهانه حقوق خود را دریافت کنند گفت: هنوز نتوانستیم این موضوع را حل کرده و به سرانجام برسانیم. این در حالی است که بر اساس قانون بودجه  و طبق بند الف تبصره ۱۲، تمام پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد مانند حق‌التدریس، حق‌الزحمه، ساعتی و … نیز باید به صورت ماهانه پرداخت شود.

عبدی افزود: این بند قانون مشمول آموزش دهندگان ما نشده و برای این گروه لحاظ نشده است.

به گفته وی، میانگین باسوادی در کشور در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، ۹۷.۱ درصد است و آمار بیسوادان در کشور به یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا