* بومهن تهران لرزید/ثبت ۳ زلزله در قطور آذربایجان غربی - اجتماعی نیوز
انتظامی

بومهن تهران لرزید/ثبت ۳ زلزله در قطور آذربایجان غربی

تصویر بنردر هفته گذشته بومهن تهران با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۹ لرزید، ضمن آنکه در قطور استان آذربایجان غربی ۳ زلزله به ثبت رسید.

به گزارش ایسنا، در ساعت ۱۷ و ۱۱ دقیقه روز یکشنبه ۲۴ مرداد ماه در بومهن تهران زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۸ کیلومتری رخ داد که به گفته محققان این زمینلرزه در محل تلاقی دو گسل لرزه زای “شمال تهران” و “مشا” رخ داده است.

علاوه بر آن بهاباد استان یزد زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹، میامی استان سمنان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ و قطور استان آذربایجان غربی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ را تجربه کردند.

جزئیات زمینلرزه‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲۳ مرداد

درح استان خراسان جنوبی با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۱۷ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۶ کیلومتری درح، ۵۹ کیلومتری شوسف و ۷۶ کیلومتری نهبندان این استان بوده است.

بهاباد استان یزد زلزله‌ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۹ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۰ کیلومتری بهاباد و ۷۶ کیلومتری بافق استان یزد و ۵۷ کیلومتری کوهبنان استان کرمان گزارش شد.

در بابامنیر استان فارس زلزله ۲.۹ رخ داد.

سنگان استان خراسان رضوی زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ را تجربه کرد و کانون این رخداد لرزه‌ای در  ۴۰ کیلومتری سنگان، ۴۴ کیلومتری نشتیفان و ۴۶ کیلومتری قاسم آباد این استان گزارش شد.

در عنبرآباد استان کرمان زلزله‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق  ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۵ کیلومتری عنبرآباد، ۴۱ کیلومتری جیرفت و ۴۱ کیلومتری فاریاب این استان بوده است.

زلزله ۳.۳ شهروز استان خراسان رضوی زمینلرزه دیگر روز ۲۳ مرداد است که در عمق ۱۱ کیلومتری و در ۴ کیلومتری شهروز، ۳۵ کیلومتری کلات و ۵۵ کیلومتری مشهد این استان گزارش شد.

یکشنبه ۲۴ مرداد

در حاجی آباد استان هرمزگان زلزله ۲.۹، در سیرچ استان کرمان زلزله ۲.۹ و در مرند استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۵ به ثبت رسید.

بومهن استان تهران با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۹ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۱۰ کیلومتری بومهن، ۱۰ کیلومتری رودهن و ۱۰ کیلومتری پردیس این استان گزارش شد.

دوشنبه ۲۵ مرداد

میامی استان سمنان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۲ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۴۳ کیلومتری میامی و ۵۰ کیلومتری بیارجمند استان سمنان و ۶۰ کیلومتری جاجرم استان خراسان شمالی بوده است.

در مصیری استان فارس زلزله ۲.۷ و در قوچان استان خراسان رضوی زلزله ۲.۷ رخ داد.

خوسف استان خراسان جنوبی با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۵۹ کیلومتری خوسف، ۸۲ کیلومتری بیرجند و ۹۲ کیلومتری مود این استان به ثبت رسید.

در خشت استان فارس بعد از زلزله‌ای به بزرگای ۲.۷ زمینلرزه دیگری با بزرگای ۳.۴ در عمق ۱۱ کیلومتری رخ داد و رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۲۴ کیلومتری خشت و ۳۰ کیلومتری کنار تخته استان فارس و ۲۸ کیلومتری وحدتیه استان بوشهر بوده است.

سه‌شنبه ۲۶ مرداد

د  محمدآباد ریگان استان کرمان زلزله ۲.۵، در سلطان آباد استان خراسان رضوی زلزله ۲.۶، در خرم آباد استان لرستان زلزله ۲.۹، در بندرگناوه استان بوشهر زلزله ۲.۷، در ساغند استان یزد زلزله ۲.۶، در جبالبارز استان کرمان زلزله ۲.۶ و در سرو آباد استان کردستان زلزله ۲.۸ به ثبت رسید.

چهارشنبه ۲۷ مرداد

در خشت استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۱۰ کیلومتری به ثبت رسید و کانون آن در ۲۹ کیلومتری خشت و ۳۳ کیلومتری بابامنیر استان فارس و ۳۳ کیلومتری وحدتیه استان بوشهر بوده است.

درح استان خراسان جنوبی با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ لرزید که عمق آن در ۸ کیلومتری و کانون رومرکز آن در ۲۶ کیلومتری بهاباد و ۸۵ کیلومتری بافق استان یزد و ۷۹ کیلومتری کوهبنان استان کرمان بوده است.

در بهاباد استان یزد زلزله ۲.۵ رخ داد.

جمعه ۲۹ مرداد

در هشتپر استان گیلان زلزله ۲.۸ رخ داد.

قطور استان آذربایجان غربی بعد از زلزله‌‎ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری با زمینلرزه دیگری به بزرگای ۳.۹ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید. کانون این رخداد لرزه‌ای در ۱۱ کیلومتری قطور، ۲۸ کیلومتری زرآباد و ۴۴ کیلومتری خوی این استان گزارش شد. زلزله ۲.۵ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هشت =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا