دسته‌بندی نشده

بیستمین اهدای زندگی در زنجان

تصویر بنرمسئول شبکه فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان زنجان گفت: بیستمین اهدای عضو در زنجان به ثبت رسید.

شهریار امام@وردی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با اهدا عضو سال‌جاری در زنجان، اظهار کرد: بیستمین اهدای عضو در زنجان متعلق به مرد 43 ساله‌ای اهل روستای چراغ مرزه از توابع شهرستان خدابنده است.

این مسئول تصریح کرد: پس از کسب رضایت از خانواده مرحوم سلیمان امینی که به علت سقوط از ارتفاع دچار مرگ مغزی شده بود اعضای آن مرحوم اهدا شد.

امام‌وردی ادامه داد: کلیه‌ها، کبد و قلب این بیمار مرگ مغزی، پس از اهدا به بیمارستان سینای تهران منتقل شد تا به بیماران نیازمند جان دوباره‌ای ببخشد.

وی یادآور شد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون حدود 37 مورد مرگ مغزی در استان زنجان شناسایی شده است که از این تعداد 20 مورد اهدای عضو کرده‌اند که 13 مورد از این بیماران دچار مرگ مغزی نیز قابلیت اهدای عضو نداشته‌اند؛ در 4 مورد دیگر نیز به علت عدم رضایت اهدا انجام نشده است.

به گزارش خبرگزاری همسو، تاکنون در سال‌جاری بیست مورد اهدا عضو در زنجان انجام شده است که نوزدهمین مورد اهدای عضو استان نیز در مهرماه انجام شد که پس از اطلاع از مرگ مغزی بیمار 54 ساله،  اهل هیدج که به دلیل سکته قلبی دچار مرگ مغزی شده بود، کلیه‌ها، کبد و نسوج وی پس از انتقال به بیمارستان سینای تهران اهدا شد.
انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا