شهری

بیشترین فعالیت سمن‌ها در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی است

تصویر بنرمعاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور گفت: بیشترین فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اجتماعی در حیطه کاهش آسیب اجتماعی بوده و بر همین اساس است که سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها و مؤسسات شکل گرفته است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، کمال اکبری در جمع خبرنگاران و در حاشیه نشست دفاتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری‌های سراسر کشور، اظهار کرد: در رویکرد امسال در مورد آسیب‌های اجتماعی تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد در حیطه تحکیم خانواده‌ و افزایش ازدواج شکل گرفته است.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور با اشاره به اینکه در این زمینه فعالیت‌های متنوعی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تعدادی از این سازمان‌ها در بحث مشاوره برای ازدواج و یا آسیب‌های طلاق و بعد از جدایی فعالیت می‌کنند و تعدادی نیز در زمینه تهیه جهیزیه برای خانواده‌های نیازمند فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه گفت: مشارکت اجتماعی از عناصر توسعه پایدار محسوب می‌شود و همواره مورد توجه مقام معظم رهبری و مسئولان عالی رتبه نظام است.

اکبری ادامه‌ داد: انقلاب اسلامی که در آستانه چهلمین سالگرد آن نیز هستیم بر اساس مشارکت های اجتماعی شکل گرفت و پیروز شد.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور در ادامه و با اشاره به اینکه سازمان امور اجتماعی نیز بر اساس مشارکت های اجتماعی تاسیس شد، گفت: سال گذشته تلاش شد که معاونت مشارکت های اجتماعی در استان‌ها راه‌اندازی شود و در استان‌ها سازمان‌های مردم نهاد، تشکل‌ها و موسسات ذیل این معاونت فعالیت می‌کنند.

به گفته وی، این معاونت در بیشتر استان‌ها راه‌اندازی شده است که ساز و کار آن جلب مشارکت اجتماعی و سازماندهی مشارکت های اجتماعی و کنترل آسیب ها و افزایش نشاط اجتماعی است.

اکبری در بخش دیگری از صحبت‌های خود، اضافه کرد: در حال‌ حاضر 20 هزار سازمان مردم نهاد داریم که مجوزهای لازم را از طریق وزارت کشور به استانداری ها در سطح ملی، فراملی و شهرستانها دریافت کرده‌اند و در این زمینه  فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه کارگروه مشارکت اجتماعی در سازمان اجتماعی شکل گرفته است، یادآور شد: سازمان‌های مردم نهاد در ذیل این کارگروه قرار دارند.

معاون مشارکت های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور در پایان درباره نقش آفرینی سازمان‌های مردم نهاد نیز خاطر نشان کرد: بارزترین نقش آفرینی سازمان‌های مردم نهاد در مواقع بحرانی مانند است که می‌توانند کمک های مردمی را سازماندهی کرده و در این خصوص فعالیت کنند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا