دسته‌بندی نشده

تا فردی دلش با معلم نباشد آنها را درک نخواهد کرد/ با خصوصی‌سازی آموزش و‌پرورش مخالفیم- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته بزرگداشت مقام معلم بیانیه‌ای صادر کرد؛ در این بیانیه آمده است:

مقام معظم رهبری خطاب به معلمان و دولت: در واقع، پایه‌ریز تمدّن نوین، شما هستید؛ چون نیروی انسانیِ شایسته اگر نباشد، تمدّنی به وجود نخواهد آمد؛ هزینه کردن برای معلم از وظایف مسئولان و دولت است زیرا همان‌طور که بارها گفته‌ام هزینه کردن برای معلم در واقع، سرمایه‌گذاری است. 

بار دیگر نوای اقراء در فضای عطرآگین کشور پیچیده، زمزمه‌های زیبای  تبریک بزرگداشت مقام معلم حیات بخش ترین آوای ماندگار این روزها شده است.

فراتر از تبریک بزرگداشت مقام معلم در عمل است و این واقعیت مسیر نمی‌شود، جز با آن که گفتمان معلم و آموزش وپرورش اولین و غالب‌ترین گفتمان در عرصه‌های میهن عزیزمان شود که سند تحول بنیادین به رساترین و زیباترین بیان به این مهم اهتمام دارد و در صورت اجرای کامل ودقیق آن می توان امیدوار بود که روزی معلم بر صدر نشیند و گفتمان مقام معلم با اهمیت‌ترین مسئله روز شود و دولت و مجلس اولین اولویت را آموزش وپرورش بدانند و در قانونگذاری واجراء آموزش وپرورش را سرلیست دستگاههای اجرایی کشور قرار دهند.

تصریح سند تحول بنیادین بر جایگاه معلم و تاکیدات مقام معظم رهبری بر اجرایی‌ کردن این سند موید این واقعیت مهم است که با ارتقای جایگاه و پایگاه معلمان به اساتید وفناوران که در سند و نقشه جامع علمی کشور تصریح شده است می‌تواند، آموزش وپرورش را مهم‌ترین اولویت جامعه قرار دهد.

فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم بار دیگر تاکید می‌کند که اجرای سند تحول بنیادین، اجرای نظام رتبه‌بندی، اولی قرار دادن دانشگاه فرهنگیان با عنوان قلب سند تحول بنیادین از مطالبات جدی این فراکسیون به عنوان نمایندگان ملت بزرگ ایران از دولت است.

بارها یادآورشده‌ایم و بار دیگر می‌گوییم تا فردی دلش با معلم نباشد، معلمان را درک نخواهد کرد، در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری و یکدل و همنوا با مردم ایران با خصوصی سازی آموزش وپرورش و پدیده‌ای بنام معلم خرید خدمت و قراردادی مخالفت می‌کنیم و از تمام فرصتهای قانونگذاری برای پاسخگویی به مطالبات فرهنگیان شاغل و بازنشسته استفاده می‌کنیم چراکه اگر آموزش وپرورش یک کشور نظامی پویا و اولی باشد، سایر مولفه‌های تاثیر‌گذار کشور از جمله امنیت و استقلال کشور با تربیت نیروی انسانی توانمند تضمین خواهد شد.

بنابراین بار دیگر از رئیس‌جمهور می‌خواهیم ضمن اجرای دقیق سند تحول بنیادین، قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه مجلس در افزایش حقوق ومزایای کارکنان دولت شاغل وبازنشسته وبه ویژه فرهنگیان در بودجه 98 پاسخگوی مطالبات به حق معلمان ارجمند باشد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا