قضایی و حقوقی

تبدیل قرار بازداشت موقت چهار محیط‌بان به وثیقه

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، محمدرضا حیدری‌دلفارد در تشریح حادثه منجر به کشته شدن دو شکارچی غیرمجاز در جریان تعقیب و گریز مأموران محیط‌بانی استان کرمان گفت: بر اساس محتویات پرونده، ساعت ۳۰ دقیقه بامداد یازدهم خرداد ماه، محیط‌بانان با دو شکارچی غیرمجاز در محدوده پارک ملی خَبر استان کرمان که منطقه حفاظت شده محسوب می‌شود، مواجه شده و به تعقیب آنان می‌پردازند.

وی افزود: در جریان این تعقیب و گریز، شکارچیان به سمت مأموران تیراندازی کرده و دو نفر از آنان را زخمی می‌کنند.

حیدری تصریح کرد: بنا به اظهارات محیط‌بانان، به دنبال شکسته شدن شیشه خودرو بر اثر تیراندازی شکارچیان، دید راننده کور شده و خودروی حفاظت محیط زیست با موتورسیکلت دو شکارچی برخورد می‌کند.

وی افزود: متأسفانه بر اثر این حادثه هر دو راکب موتورسیکلت مصدوم و به دلیل صدمات وارده جان می‌سپارند.

دادستان نظامی هرمزگان اظهار داشت: اولیا دم متوفیان که برادر هم هستند با طرح شکایتی در دادسرای عمومی بافت، مدعی شده‌اند که محیط بانان عمداً این دو نفر را زیر گرفته‌اند و قاضی دادسرای عمومی نیز برای ۴ محیط بان به اتهام قتل عمد، قرار بازداشت موقت صادر می‌کند.

وی در خصوص دلیل رسیدگی به این پرونده در استان هرمزگان گفت: تعقیب شکارچیان غیرمجاز تا محدوده استان هرمزگان ادامه می‌یابد و حادثه نیز در همین منطقه رخ می‌دهد.

این مقام قضائی گفت: پرونده روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه به دادسرای نظامی استان هرمزگان ارسال و بررسی‌های مقدماتی در این ارتباط آغاز می‌شود.

حیدری افزود: ظهر امروز پس از تحقیق از متهمان، قرار بازداشت موقت هر چهار محیط‌بان که آثار گلوله‌های ساچمه‌ای شکارچیان بر بدن و صورتشان قابل مشاهده است، به قرار وثیقه تبدیل شد.

دادستان نظامی استان هرمزگان گفت: با توجه به ابهامات و شبهات موجود در این حادثه، نیاز به تحقیقات بیشتری وجود دارد و دادسرای نظامی درصدد رسیدگی دقیق و کامل به این موضوع است تا حقی از کسی ضایع نشود.

وی ضمن ابراز تأسف مجدد از این حادثه گفت: بی گمان اگر تعمدی در کار باشد با قاطعیت و بدون اغماض با عوامل آن برخورد خواهد شد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا