دسته‌بندی نشده

تثبیت ارز زائران نیازمند مصوبه شورای عالی حج است/حجاج می‌توانند پول خود را پس بگیرند

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علی رضا رشیدیان، روز چهارشنبه در نشست خبری، در خصوص مورد نیاز زائران، گفت: ۷۲ هزار و ۹۱۴ نفر از زائران ثبت نام شده وجه ۲۵ میلیون تومانی خود را واریز کرده بودند، البته تعداد زائران ثبت نامی ۷۶ هزار و ۷۲۸ نفر بود.

وی افزود: وجه زائران ثبت نام شده واریز کرده بودند ۱۸۲۲ میلیارد تومان بود که ما ۱۸۰۰ میلیارد آن را به بانک مرکزی برای تامین ارز واریز کردیم و این اقدام بزرگ‌ترین کمک برای زائران بود که باعث می‌شود ارز را برای آنان ذخیره کنیم و این موضوع بزودی در شورای عالی حج مطرح می‌شود تا مصوبه آن را بگیریم که این پول برای حجاج سال آینده ذخیره شود.

رشیدیان گفت: برای تثبیت ارز زائران باید مصوبه شورای عالی حج را داشته باشیم.

وی افزود: تمامی زائران که امسال قصد اعزام به حج را داشتند در سال آینده اعزام می‌شوند و این پولی که دادند برای اعزام سال آینده و تأمین ارز هزینه خواهد شد.

رشیدیان ادامه داد: اگر زائری بخواهد پول خود را پس بگیرد آمادگی این را داریم که آن را پرداخت کنیم و فرد بعدی را که در نوبت ثبت نام است، جایگزین وی می‌شود.

وی افزود: زائرانی که امسال ۲۵ میلیون تومان ثبت نام کرده بودند با قیمت ارز امسال در سال آینده اعزام می‌شوند و ارز آن‌ها حفظ می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت، با اشاره به اینکه افق روشنی را در قیمت ارز نمی‌بینیم، گفت: اگر بتوانیم ارز را تثبیت کنیم، بهترین کار برای زائران انجام شده است.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا