رفاه و خدمات اجتماعی

تثبیت ۱۱ هزار املاک بنیاد شهید/۱۴ هزار میلیارد بدهی داریم

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز امیرحسین قاضی زاده هاشمی، صبح یکشنبه در نشست خبری تبیین برنامه‌های دهه منتهی به ۲۲ اسفند سالروز بزرگداشت شهدا با اشاره به عملکرد پنج ماهه این سازمان، اظهار داشت: در ابتدای کار نیاز بود سازمان و ماموریت‌هایش را بشناسیم و بر اساس آن برنامه ریزی انجام دهیم که ۲ ماهه ابتدایی کار ما به شناخت سپری شد.

وی افزود: بنیاد شهید در تمامی حوزه‌های دولت نقش دارد؛ از آموزش و پرورش تا کشاورزی را تحت پوشش داریم و با توجه به رویکردهای دولت آقای رئیسی برنامه تحولی را تدوین کردیم.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: در این برنامه تحولی، ارزیابی و پاداش عملکرد مدیران بسته به این عملکرد آنها در این برنامه تحولی دارد.

رئیس بنیاد شهید تصریح کرد: قصد داریم تا بنیاد شهید تبدیل به یک سازمان هوشمند شود، در این هوشمندسازی ارائه خدماتی مانند صدور گواهینامه‌ها هوشمند می‌شود و به همین منظور سامانه‌های بنیاد شهید را گسترش دادیم.

وی با اشاره به حوزه تعاون که اصل خدمات معیشتی بنیاد شهید است، گفت: خدماتی مانند مسکن، حقوق، کمک معیشت و…، در این حوزه جا دارند، تا کنون این خدمات منظم نبودند اما اکنون نقطه زن شدند و روی ۵ دهک پایین تمرکز کرده‌ایم، البته برای ۹ هزار خانوار که در سطح یک قرار دارند خدمات ویژه ای در نظر گرفته‌ایم.

قاضی زاده هاشمی افزود: در برنامه تبدیل وضعیت‌ها و استخدام افراد اصلاح رویه انجام داده‌ایم و سامانه‌ای برای کارآفرینی و اشتغالزایی ایجاد کردیم که تا کنون ۲۸۰ نفر در این سامانه ثبت نام کردند.

رئیس بنیاد شهید با اشاره به برنامه‌های فرهنگی این سازمان خاطرنشان کرد: در این زمینه از ظرفیت‌های فرهنگی سایر دستگاه‌ها استفاده کردیم و می‌توان به جشنواره‌های شعر زنان و جشنواره ام‌البنین اشاره کرد.

وی بیان کرد: از ۱۱ هزار املاکی که در اختیار داریم هیچکدام ثبت واقعی نشده است که با راه اندازی سامانه ثبت املاک سعی داریم تا تثبیت واقعی ایجاد انجام شود.

به گفته قاضی زاده هاشمی، شفافیت مالی به ویژه سازمان اقتصادی کوثر و خارج شدن بنگاه داری برنامه‌هایی داریم تا بنگاه داری‌ها به سمت ارزش گذاری بروند.

رئیس بنیاد شهید به اشاره به مراکز توانبخشی و خدمات رسانی ایثار گفت: ۵ مرکز توانبخشی ایثار تا ۲۲ اسفند به بهره برداری می رسند.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید ۳ برنامه کلی را دنبال می‌کند، گفت: تمرکز بر ماموریت‌های اصلی، اصلاح ساختاری بنیاد که غیرماموریت گرا است و باقی عملکردهای ماموریت گرایی این ۳ ماموریت است.

قاضی زاده با اشاره به برنامه‌های حوزه فرهنگی گفت: بنا شده است استان‌ها در مورد یک چهره بارز یا یک موضوع بارز در حوزه ایثار و شهید فیلم بسازند و با محوریت خود استان و مشارکت مالی بنیاد شهید به مرحله پخش برسانند. که البته امروز ۱۳ فیلم از ۶ استان افتتاح می‌شود.

رئیس بنیاد شهید گفت: برنامه اختتامیه کتاب سرخ نگاران است، اولین جشنواره ملی موسیقی نوای مهر است، ششمین جشنواره اموزشی ملی ایثار و … از دیگر برنامه‌های فرهنگی بنیاد شهید است.

وی بیان کرد: ۲۳۰ هزار نهال به یاد ۲۳۰ هزار شهید قرار است امسال کاشته شود.

قاضی زاده هاشمی به بدهی‌های مالی بنیاد شهید اشاره کرد و افزود: ۱۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بدهی به شرکت‌های هواپیمایی، بیمه‌ها و… داریم که سعی می‌کنیم تسویه کنیم.

به گفته رئیس بنیاد شهید در سال ۱۴۰۱ بودجه بنیاد شهید ۶۰ درصد افزایش داشته است.

در حال تکمیل…

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا