دسته‌بندی نشده

تحریم‌ها حریف جوانان با اعتماد به نفس کشور نمی‌شود – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سورنا ستاری در افتتاحیه چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی با بیان اینکه بحث گیاهان دارویی مثل صنعت نفت است، اظهار کرد: همانند صنعت نفت در این حوزه به علت نبود دانش با معضل خام‌فروشی روبه‌رو هستیم در حالی که کسب این دانش، موجب پیشرفت اقتصاد کشور می‌شود.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه توانمندی کشور در بخش نیروی انسانی باعث شده تا ما به رتبه دوم و سوم جهان ارتقا پیدا کنیم، ادامه داد: استفاده از این پتانسیل در صنعت، اقتصاد و فرهنگ موجب می‌شود در این زمینه‌ها با پیشرفت فوق‌العاده‌ای مواجه شویم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در نحوه تزریق نیروی انسانی در چهار پنج سال گذشته، به موفقیت‌هایی نائل آمده‌ایم و خروجی‌های آن را در بخش‌های مختلف صنعتی شاهد هستیم.

ستاری تصریح کرد: حال با توجه به رشدی که در شرکت‌ها و مجموعه فرهنگ کشاورزی کشور شاهدیم، باید گفت که فعالیت‌های انجام شده در این بخش با توجه به همان پتانسیل نیروی انسانی باید در بستر خصوصی انجام شود.

او با تأکید بر اینکه پول دولتی در بستر اقتصاد دانش‌بنیان مانند سم است و خلاقیت را از بین می‌برد، ابراز کرد: قطعا در این روزها که مشکلات زیادی را تجربه می‌کنیم باید نسبت به این موضوع آگاه باشیم و بدانیم که هیچ کس نمی‌تواند جلوی جوانی که اعتماد به نفس دارد را بگیرد حتی تحریم‌ها.

معاون علمی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: با همدلی می‌توانیم از پس این مشکلات برآمده و بر آنها غلبه کنیم؛ باز هم می‌گویم که یکی از پایه‌های اقتصاد دانش‌بنیان، همین جوانان با انگیزه‌ای هستند که حضور بخشی از آنها را در نمایشگاه گیاهان دارویی شاهدیم.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا