محیط زیست

تخصیص ۲۰ میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت‌های محیط بانی در سال جاری

تصویر بنرمعاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به اینکه در قانون حمایت از محیط بانان ضعفهایی وجود دارد و ما امیدواریم که به‌زودی آن‌ها را رفع کنیم، گفت: ما در حوزه محیط بانی با کمبود شدید نیروی انسانی مواجه هستیم.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز کیومرث کلانتری امروز در جلسه روز ملی محیط بان و تقدیر از محیط بانان نمونه که در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهارکرد: برای ما محیط بانان اولویت اول سازمان محیط زیست هستند. آنان در سخت‌ترین شرایط در پاسگاه‌های محیط بانی زندگی می‌کنند و مظلومیتشان مشهود است. هر چند که ما تلاش کرده‌ایم با تقویت زیر ساخت‌ها گوشه‌ای از زحمات آنان را جبران کنیم.

وی با اشاره به این که لایحه حمایت قضایی از محیط بانان طی روزهای اخیر به تصویب رسیده ولی نواقصی دارد تصریح کرد: این لایحه صد در صد مطابق خواست ما نبود ولی امیدواریم با اصلاح آن، قانون به‌صورت صد در صدی و کامل از محیط بانان حمایت کند و ضعف‌های آن مرتفع شود.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست با بیان این که ۱۸ و نیم میلیون هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی کشور جزو مناطق حفاظت شده محیط  زیستی هستند، گفت: در حال حاضر ۲۹۵ منطقه حفاظت شده محیط زیستی داریم که در صدر حفاظت از آنها محیط بانان هستند.

به گفته او در حال حاضر سازمان محیط زیست در چهار بخش در حوزه محیط بانی مشکلاتی دارد که اولین آن ناوگان حمل و نقل و خودرویی و موتور سیکلت‌ها است.

کلانتری افزود: محیط بانان در اتصال به شبکه بی سیم دچار مشکلاتی هستند و در کنار این ما درحوزه نیروی محیط بانی کمبود شدیدی داریم و با ظرفیت ۵۰ درصد از نیروی انسانی از عرصه ها حفاظت می‌کنیم.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست در پایان گفت: امسال ۲۰ میلیارد تومان برای تقویت زیر ساخت‌های محیط بانی اختصاص یافته و قرار است که تجهیزات محیط بانان نسبت به قبل ارتقا پیدا کند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا