دسته‌بندی نشده

تخفیف میلیاردی شهرداری به یک خیریه / “مفتول برق” در بسته‌بندی “استنت قلب”

تصویر بنر“اعلام دلیل تاخیر در صدور برخی کارت‌های پایان خدمت، لایحه حمایت از محیط‌بانان تا یک ماه آینده تصویب می‌شود، از چک‌های برگشتی ناجا تا تخفیف میلیاردی شهرداری به یک خیریه، فتاح: نگذاریم فقرا زیر دست و پا له شوند، “مفتول برق” در بسته‌بندی “استنت قلب” و پاسخگویی به همه نیازهای مددجویان در بضاعت دولت نیست” از مهم‌ترین عناوین خبریِ اداره اجتماعی ایسنا در روز سه‌شنبه هستند.

به گزارش خبرگزاری همسو، در ادامه به برخی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:

اعلام دلیل تاخیر در صدور برخی کارت‌های پایان خدمت

به دنبال زمانبر شدن ارسال کارت پایان خدمت سربازی برای برخی از افراد، رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح توضیحاتی را در این خصوص ارائه کرد.

سردار موسی کمالی گفت: دو گروه ممکن است فرآیند ارسال کارت پایان خدمتشان طولانی شود و حتی گاهی به مدت دو تا سه ماه نیز طول بکشد. دسته اول افرادی هستند که در روزهای پایانی خدمت، مرتکب غیبت یا ترک چند روز محل خدمت می شوند. دسته دوم سربازان دارای کسر خدمت ایثارگری، بسیج و … اگر کسر خدمت خود را در همان روزهای نخست اعزام به سربازی ثبت کنند هنگام ترخیص مشکلی نخواهند داشت، اما برخی از این افراد به خصوص افراد دارای کسر خدمت های ایثارگری، این کسر خدمت  را در روزهای پایانی خدمتشان ثبت کرده و بعد ترخیص شده اند. به همین دلیل در سامانه وظیفه عمومی تاریخ پایان خدمت این افراد همان تاریخ قدیمی ثبت شده و همین امر باعث می شود که کارت پایان خدمتشان دیرتر صادر شود.

لایحه حمایت از محیط‌بانان تا یک ماه آینده تصویب می‌شود

سرهنگ جمشید محبت‌خانی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شور با اشاره به عدم تایید لایحه حمایت از محیط‌بانان گفت: این لایحه بعد از رفع ایرادات مطرح‌شده، بلافاصله در مجلس به رأی مجدد گذاشته می‌شود.

محبت‌خانی با اشاره به دیگر ایراد شورای نگهبان به لایحه حمایت از محیط‌بانان گفت: بعد از ارسال لایحه پیشنهادی دولت به مجلس برای حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان، بند دیگری هم در مجلس به آن اضافه شد، مبنی بر اینکه داوطلبان مردمی که در پی مشارکت در عملیات محیط زیستی دچار جراحت می‌شوند، تحت پوشش بیمه‌ درمانی قرار گیرند و برای آنها جبران خسارت شود چون در لایحه پیشنهادی دولت به مجلس این بند نبود و منابع مالی مورد نیاز آن نیز مشخص نشده بود شورای نگهبان به آن ایراد گرفت.

بی‌توجهی به ایمنی بناهای تاریخی شخصی جرم است؟

شب ۲۶ تیرماه بنای گنبدی تاریخی میدان حسن آباد در مقابل چشمان بهت‌زده مردم و مسئولان سوخت و فرو ریخت؛ بنای قاجاری‌ای که به‌رغم قدمت و ارزش تاریخی، انبار کالا شده بود. بنای تاریخی میدان حسن آباد به چشم‌برهم زدنی سوخت مثل اولین آسمان‌خراش پایتخت – ساختمان پلاسکو – که از بی‌توجهی و خلاءهای قانونی ایمنی فرو ریخت و داغ بزرگی بر دل‌ گذاشت.

علی نجفی توانا، جرم‌شناس در رابطه با این پرسش که آیا برای افرادی که با بی احتیاطی یک بنای تاریخی را به آتش‌ می‌کشند یا تخریب می‌کنند، جرمی تعریف شده است؟،گفت: آتش زدن اموال چه مربوط به اشخاص باشد و چه نهادها، جرم تلقی می‌شود و قابل مجازات است؛ اما این اقدام ممکن است به دو شیوه عمدی یا غیر عمدی انجام شود. ارتکاب عمدی جرم آتش سوزی مجازاتی در پی دارد که حسب ویژگی‌های آن حادثه، اموالی که آتش گرفته است، مالکیت محل یا اموال آتش گرفته که متعلق به فردی یا نهادهای عمومی باشد، تاریخی بودن آثار و… این مجازات متفاوت است.

پاسخگویی به همه نیازهای مددجویان در بضاعت دولت نیست

داریوش بیات نژاد، مدیرکل بهزیستی استان با اشاره به اینکه مجموعه افراد معلول سرپرست خانوار در گذشته به صورت یک نفره مستمری دریافت می‌کردند، گفت: امسال با پیگیری‌های مدیریت سازمان و همکاری مجلس و دولت این افراد بر اساس تعداد اعضای خانوار خود مستمری دریافت می‌کنند.

بخشی از گزارش حسابرسی تلفیقی سال ۹۳ شهرداری تهران قرائت شد

از چک‌های برگشتی ناجا تا تخفیف میلیاردی شهرداری به یک خیریه

گزارش حسابرسی تلفیقی سال ۹۳ شهرداری تهران امروز در صحن علنی شورای شهر قرائت شد و ادامه آن به جلسات آتی موکول شد.

بهرام همتی ، حسابرس منتخب شورا گفت: در رابطه با مطالبات شهرداری از بنیاد تعاون ناجا جمعا مبلغ ۱۵۲۴ میلیارد ریال احصا شده اما این نکات قابل توجه است که تعداد هشت فقره چک برگشتی بابت مجوز تغییر کاربری و افزایش تراکم بابت پروژه‌های «یاس»، «هنگام» و «باغ آسمان» جمعا به مبلغ ۱۴۲۰ میلیارد ریال تاکنون به حیطه وصول درنیامده است .

تمهید وزارت بهداشت برای جلوگیری از ورود ویروس “نیل‌غربی” به کشور

رییس اداره مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت با اشاره به مشاهده ویروس “نیل غربی” در شمال آمریکا، آفریقا و خاورمیانه، با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این ویروس در ایران گزارش نشده، تمهیدات وزارت بهداشت برای جلوگیری از بروز و شیوع این بیماری را تشریح کرد.

دکتر بهزاد امیری با بیان اینکه تا کنون گزارشی از  ابتلا به این بیماری در کشور دریافت نکرده‌ایم، گفت: این امر میسر نبود مگر با نظام مراقبتی و بررسی ‌های دائم بویژه در پایگاه‌های مراقبت بهداشت مرزی. در این پایگاه‌ها هنگامی که فردی از مناطق پر خطر شیوع بیماری‌های واگیر قصد مراجعت به کشور را دارد، توسط کارشناسان این بخش بررسی شده و توصیه ‌های لازم به این افراد ارائه می‌شود.

چند نکته درباره هدایت تحصیلی

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهمی اظهار کرد: متاسفانه برخی خانواده‌ها فرزندانشان را به سمت رشته تجربی سوق می‌دهند و همه ساله شاهد حضور بیش از ۶۰۰ هزار داوطلب تجربی در کنکور سراسری هستیم در حالی که شاید ۱۵ هزار نفر آنها وارد رشته‌های خوب و در آینده شغل خوبی بشوند.

علیرضا کاظمی با بیان اینکه فرآیند هدایت تحصیلی همانند سال گذشته است گفت: به عنوان مثال رشته‌های ریاضی و علوم انسانی برای هر کسی که نمرات و شرایط لازم را کسب کرده باشد در اولویت “الف” است. رشته‌های فنی و حرفه‌ای دارای اولویت “الف” و “ب” و رشته تجربی دارای اولویت “الف”، “ب” و “ج” است. کف نمره برای ورود به رشته‌های مختلف نیز همانند سال گذشته است و تغییری نکرده است.

فتاح: نگذاریم فقرا زیر دست و پا له شوند/ کمیته امداد جای سیاسی کاری نیست

پرویز فتاح، رئیس سابق کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به افزایش اعتبار صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از ۴۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰۰ میلیارد تومان گفت: وام‌های قرض‌الحسنه کمیته امداد حتی یک درصد کارمزد ندارد و پرداخت وام غیر از قرض‌الحسنه به مددجویان در این مدت ممنوع شده است.

در گفت‌وگو با ایسنا تشریح شد

“مفتول برق” در بسته‌بندی “استنت قلب”/ تعقیب قانونی متخلفان فراری

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر ورود کابل برق به کشور از سوی شرکتی که قرار بود با ارز دولتی، استنت قلبی وارد کند، مهندس سیدحسین صفوی، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو ضمن تشریح جزییات این ماجرا، ‌گفت: متخلفین این ماجرا یکی دو نفر هستند که تحت پیگرد قرار دارند و ظاهرا از کشور خارج شده‌اند، اما تحت پیگرد هستند و بلافاصله که مشاهده شوند، بازداشت می‌شوند.

۵ دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه

گاهی اوقات راهکاری ساده همچون افزودن زنجبیل به وعده صبحانه با فوائد متعددی برای سلامت همراه است.

کمک به کاهش وزن،  حفظ سلامت مو و پوست، بهبود سلامت روده‌ها، کاهش التهاب و کنترل سطح کلسترول از جمله دلایلی است که مصرف مرتب زنجبیل هنگام صبح را ضروری می‌سازد.

توضیح رییس شورای شهر تهران درباره تخلف یکی از فروشگاه‌های وابسته به شهرداری

محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در خصوص جریمه یکی از فروشگاه‌های وابسته به شهرداری تهران گفت: تعزیرات عامل توزیع را ۱۷ میلیارد تومان و فروشگاه وابسته به شهرداری را ۴۰۰ میلیون تومان جریمه کرده، البته جریمه این فروشگاه تنبیهی و تعلیقی است.

به گزارش خبرگزاری همسو، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:

۵ دلیل برای افزودن زنجبیل به صبحانه

علل بروز بیماری کبدچرب /رژیم غذایی ویژه مبتلایان این بیماری

تمهید وزارت بهداشت برای جلوگیری از ورود ویروس “نیل‌غربی” به کشور

“مفتول برق” در بسته‌بندی “استنت قلب”/ تعقیب قانونی متخلفان فراری

مرگ سه تن در عمق ١۵ متری یک چاه

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا