محیط زیست

تداوم آلودگی هوای تهران برای پنجمین روز متوالی

تصویر بنربراساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای ، امروز(۲۷ بهمن ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد موثر هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۲۷ بهمن‌ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته که ناشی از افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است.

حاکمیت جو آرام در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد. تداوم این شرایط جوی همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت چهارشنبه ( ۲۷ بهمن ماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق می‌شود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار می‌گیرد.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۲۸ بهمن‌ماه) تا حدودی باعث پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد کاهش می‌یابد. کاهش تدریجی تندی باد در طول روز سبب تجمع آلاینده‌ها خواهد شد.

با تقویت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا شامگاه پنجشنبه ( ۲۸ بهمن ماه) کاهش غلظت ذرات معلق و بهبود کیفیت هوا در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۰ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای ‌پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا