محیط زیست

تداوم آلودگی هوای تهران برای گروه‌های حساس

تصویر بنربراساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای ، امروز(۲۴ بهمن ماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی و عدم وزش باد موثر هوای تهران در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز براساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبحگاه امروز(۲۴ بهمن‌ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تندی باد، انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است. عدم وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد.

این شرایط جوی تا اواخر وقت یکشنبه ( ۲۴ بهمن ماه) ادامه خواهد یافت و همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش می‌یابد بنابراین برقراری وضعیت ناسالم و ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز دوشنبه (۲۵ بهمن‌ماه) تا حدودی باعث کاهش غلظت آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند افزایش ترافیک صبحگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد را به‌دنبال دارد.

رشد تدریجی ناپایداری جوی در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد همچنین با حاکمیت ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت دوشنبه (۲۵ بهمن ماه) غلظت ذرات معلق کاهش خواهد یافت و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۲۳ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای ‌پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا