محیط زیست

تداوم بارش باران در برخی استان‌ها/ خیزش گرد و خاک در شرق، مرکز و جنوب کشور

تصویر بنررئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وقوع رگبار باران و رعد و برق در برخی نقاط کشور و شدید در جنوب ، مرکز و شرق کشور و خیزش گرد و غبار و کاهش هفت درجه ای دما خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور گفت: چهارشنبه (۲۵ اسفندماه) در شمال غرب، سواحل شمالی، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و شرق سمنان، در برخی نقاط دامنه‌های زاگرس مرکزی همچنین در استان‌های چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویراحمد و جنوب اصفهان رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: شدت بارش در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی است و جنوب غرب و غرب کشور غبار آلود است و در جنوب، مرکز و شرق کشور وزش باد شدید گاهی خیزش گردوخاک و در نوار غربی و اواخر وقت دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد و در حدود ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد رخ می‌دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: پنج شنبه (۲۶ اسفندماه) گستره بارش در شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات شرقی البرز خواهد بود و در شمال غرب بارش‌های پراکنده همراه با وزش باد رخ می‌دهد.

وی افزود: در دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های البرز، و سمنان همچنین در مرکز، شرق ، جنوب و جنوب شرق وزش باد شدید گاهی خیزش گردوخاک و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان جمعه تا یکشنبه(۲۷ تا ۲۹ اسفندماه) در مناطقی از شمال غرب و غرب سواحل دریای خزر بارش رخ می‌دهد و جمعه در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید گاهی گردوخاک و شنبه و یکشنبه در غرب و جنوب غرب کشور افزایش وزش باد و کاهش کیفیت هوا به سبب نفوذ گرد وغبار از کشور عراق انتظار می‌رود.

وی افزود:چهارشنبه تا جمعه خلیج فارس و روز جمعه دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شوند. دریای خزر نیز چهارشنبه و پنجشنبه مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۶ اسفندماه) کمی ابری، وزش باد وگاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲ و حداکثر دمای ۱۳ و برای روز  جمعه (۲۷ اسفندماه) نیمه ابری و وزش باد با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ اسفند ماه) بندرعباس با دمای ۳۳ و ۳۱ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و تبریز و ارومیه با دمای ۷- و ۸- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا