محیط زیست

تداوم هوای ناسالم تهران برای گروه‌های حساس

تصویر بنربراساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای ، امروز (۲۹ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در وضعیت «ناسالم برای گروه‌های حساس» قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (۲۹ اردیبهشت ماه) با توجه به انباشت آلاینده‌ها طی ساعات گذشته و آغاز تردد ها کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفته است همچنین با نسبتاً شدید در برخی ساعات صبحگاه، احتمال گسیل و انتشار گردوخاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

با وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، هرچند افزایش دما در برخی ساعات بعدازظهر می‌تواند سبب افزایش غلظت آلاینده‌ ازن در برخی مناطق شود. کاهش تندی باد تا اواخر وقت پنجشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

کاهش نسبی تندی باد تا صبح روز جمعه (۳۰ اردیبهشت ماه) باعث انباشت آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد. در طول روز به‌تدریج بر تندی باد افزوده می‌شود که تجمع آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد، بااین حال افزایش غلظت آلاینده‌ ازن ناشی از افزایش دما در برخی ساعات بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود.

با کاهش نسبی تندی باد تا ساعات پایانی جمعه همزمان با تردد خودروها، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۱۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۰۷ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا