دسته‌بندی نشده

تذکر نمایندگان به وزیر کشاورزی برای برخورد قاطع با مافیای تراریخته در ایران- اخبار سیاسی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمدعلی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی امروز(دوشنبه 27 خرداد) تذکرات کتبی نمایندگان به رئیس جمهور و مسئولان اجرایی را قرائت کرد.

**تذکر نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه و علیرضا محجوب نماینده ، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به رئیس جمهور و وزرای اقتصاد، جهاد کشاورزی، نیرو و صنعت و معدن و تجارت: لزوم تسریع در توزیع سربرگ کوپن ارزاق عمومی از محل 14 میلیارد تخصیص یافته از طرف مجلس.

** تذکر قاضی‌پور و محجوب به وزیر راه و شهرسازی: ضرورت تسریع در اجرای جزء (1) بند (9) ماده (59) برنامه ششم توسعه.

**تذکر نادر قاضی پور نماینده ارومیه به رئیس‌جمهور و وزیر اقتصاد: ضرورت تسریع در نظارت بر بانک‌های خصوصی و دولتی بابت سود بانکی اعمال شده بر وام‌ها.

**تذکر به وزیر دفاع: لزوم تسریع در حل بیمه درمانی و عمر رزمندگان معسر.

**تذکر جبار کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر کشور: علت حمایت استاندار گیلان از فتنه‌گران.

**تذکر علی بختیار نماینده گلپایگان و خوانسار به وزیر جهاد کشاورزی: ضرورت پیگیری جدی در مورد وضعیت نابسامان و عدم ثبات قیمت نهاده‌های دام و طیور.

**تذکر یعقوب شیویاری نماینده میانه به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: علت عدم آنتن‌دهی تلفن‌های همراه در برخی روستاها، شهرها و جاده‌ها و نقاط حادثه‌خیز.

**تذکر عین‌الله شریف پور نماینده ماکو، چالدران، پلدشت، شوط به رئیس جمهور و وزیر کشور: لزوم پیگیری جدی در مورد اعمال فوق‌العاده جذب کارکنان شهرداری.

**تذکر صدیف بدری نماینده اردبیل به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی: اقدام عاجل برای خرید تضمینی و حل مشکل فروش بیش از 300 هزار تن گوجه‌فرنگی تولیدی مازاد در استان اردبیل.

**تذکر ولی داداشی نماینده آستارا به وزیر اقتصاد: علت تخریب انبارهای عمومی گمرک آستارا توسط گمرک ایران.

**تذکر روح‌اله بابایی صالح نماینده بوئین زهرا به وزیر صنعت، معدن و تجارت: انحصاری کردن صادرات شیشه به نفع تولید‌کنندگان که منجر به تعطیلی و تعدیل پرسنل شرکت‌های بازرگانی می‌شود.

**تذکر احمد سالک کاشانی نماینده اصفهان و حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به وزیر جهاد کشاورزی: جلوگیری جدی و عملی از ورود و کشت محصولات سرطان‌زای تراریخته و برخورد قاطع با مافیای تراریخته در ایران.

**تذکر سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان به رئیس جمهور: علت عدم اجرای مصوبه مجلس در مورد رتبه‌بندی فرهنگیان.

**تذکر حسن نوروزی نماینده رباط کریم و بهارستان به وزیر راه و شهرسازی: لزوم پیگیری جدی در خصوص مرمت و آسفالت اتوبان تهران- ساوه. همچنین تذکر به وزیر کشور: علت عدم سازماندهی مقر نیروی انتظامی رباط کریم و ایجاد ناامنی در بهارستان و پرند.

**تذکر علی محمد شاعری نماینده بهشهر، نکا، گلوگاه به رئیس جمهور: تاکنون 2.5 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده و فقط 80 درصد پول آن به گندمکاران پرداخت و حدود 20 درصد بدهی هنوز پرداخت نشده است.

**تذکر علیم یارمحمدی نماینده زاهدان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: لزوم تأمین برخی داروهای ضروری و خاص به ویژه انسولین در شهر زاهدان.

**تذکر سیدمهدی مقدسی نماینده اراک، کمیجان، خنداب به رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی: هشدار جدی، چرا برخی از افراد صاحب نفوذ به دنبال واردات بیش از 3 هزار واگن باری لبه بلند از خارج از کشور هستند.

**تذکر نصرالله پژمانفر نماینده مشهد به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: چرا علیرغم تکالیف و سند الزامات مربوط به شبکه ملی اطلاعات کشور مبنی بر ایجاد شبکه خوداتکاء و ایمن در برابر تهدیدات بیرونی و درونی در تمامی ابعاد اخیر نسبت به تجهیزات مخابراتی چینی وزارت ارتباطات تاکنون برنامه مناسبی در راستای بومی سازی و کاهش نیازهای سخت افزاری و نرم افزاری شبکه ملی اطلاعات به محصولات خارجی انجام نداده است.

**تذکر علی وقف چی نماینده زنجانبه رئیس  جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت: تسریع در تدوین و ابلاغ آئین‌نامه‌های اجرای قانون حمایت از هنرمندان و استادکاران صنایع دستی.

**تذکر هاجر چنارانی نماینده نیشابوربه وزیر  تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی: عدم انجام وظایف توسط وزارت تعاون.

انتهای‌پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا