* تشریح تمهیدات شهرداری برای برگزاری سی‌امین سالگرد ارتحال امام(ره)- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

تشریح تمهیدات شهرداری برای برگزاری سی‌امین سالگرد ارتحال امام(ره)- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنی؛ مجتبی یزدانی صبح امروز  در حاشیه بازدید خبرنگاران از پهنه‌های خدماتی شهرداری تهران در ارتباط با سی‌امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: امسال سومین سالی است که مراسم ارتحال حضرت امام (ره) در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و این مراسم حدود ۳ ساعت قبل از افطار آغاز و تا نیم ساعت قبل از اذان مغرب به اتمام خواهد رسید.

وی تصریح کرد: در سال گذشته و دو ماه پس از برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام(ره)، یک جلسه آسیب‌شناسی با حضور مسئولان آستان و روسای کارگروه‌ها  برگزار شد و در آن جلسه توضیحاتی در ارتباط با برگزاری مراسم ارتحال ارائه شد تا اشکالات و مشکلات احتمالی در سال‌های آتی برطرف شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تصریح کرد: امسال نیز جلسات متعددی در شورای معاونین شهرداری تهران و همچنین سازمان‌ها و شرکت‌های مربوطه با حضور شهردار تهران برگزار و مصوبات خوبی با تاکید بر برگزاری باشکوه مراسم ارتحال به تصویب رسیده است.

یزدانی افزود: در همین ارتباط هر کدام از معاونت‌های شهرداری تهران وظایفی را در ارتباط با برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام به عهده خواهند داشت و در واقع شاهد یک کار تیمی خواهیم بود.

وی با اشاره به ماموریت‌های مناطق مختلف شهرداری تهران در سی‌امین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه یک ماموریت‌هایی در ارتباط با مباحث فرهنگی و خدماتی محدوده جماران به منطقه یک واگذار شده است؛ علاوه بر اینکه در آستانه عید فطر هستیم منطقه ۷ نیز وظایفی را در این حوزه به عهده خواهد داشت و در واقع ورودی را به مراسم ارتحال نخواهد داشت.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: ۱۳ منطقه در زمینه نگهداشت در ۱۳ پهنه در محدوده حرم و اطراف آن انتخاب شدند و ۵ منطقه نیز مسئولیت برپایی ایستگاه‌های پذیرایی را برعهده خواهند داشت و ۴ منطقه شهرداری تهران نیز مسئولیت‌های دیگری از جمله آماده‌سازی مصلی و برگزاری بزرگداشت در جماران را برعهده خواهند داشت.

یزدانی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه ۱۹، بیشترین اقدامات انجام شده در ارتباط با مراسم ارتحال‌، با محوریت سازمان بهشت زهرا، شهرداری حرم امام و همچنین شهرداری منطقه ۱۹ خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به سایر وظایف سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت پسماند،‌ سازمان آتش‌نشانی، سازمان زیباسازی، سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار، هر کدام وظایفی را به عهده خواهند داشت که در همین زمینه ۵۵۰ نیروی آتش‌نشانی با ۲۲۰ خودرو سبک و سنگین در ۱۵۰ موقعیت در منطقه حضور پیدا خواهند کرد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: سازمان مدیریت میوه و تره‌بار در مراسم امسال موظف به تهیه ۸۰ هزار بسته پذیرایی شده است ضمن اینکه سازمان زیباسازی شهر تهران نیز مسئولیت هویت‌بخشی به سیمای بصری شهر تهران را در ارتباط با موضوع سالگرد ارتحال امام خمینی را برعهده خواهد داشت.

یزدانی همچنین از تمهیدات در نظر گرفته شده برای جابجایی زائران برای حضور در مراسم ارتحال حضرت امام خبر داد و افزود: در این ارتباط نیز جلسه‌ای با معاونت حمل و ترافیک شهرداری تهران داشته‌ایم که خط یک مترو امشب به صورت کامل تا فردا صبح خدمت‌رسانی را در ارتباط با جابه‌جایی مسافران و زائران از حرم امام تا حرم عبدالعظیم خواهند داشت.

وی گفت: سرویس‌دهی در خط یک به صورت رایگان، با هدوی ۴ دقیقه، به‌کارگیری ۲۵۰۰ دستگاه اتوبوس در ۲۴ مبدا و ۴۶ ایستگاه میانی و همچنین استقرار تاکسی‌های کارپینو در پایانه شاهد و ون‌ها از سایر برنامه‌هایی است که در ارتباط با مراسم ارتحال حضرت امام (ره) پیش‌بینی شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران ادامه داد: در ارتباط با پارکینگ‌ها نیز برای ۸ استان نزدیک به تهران تمهیداتی در نظر گرفته شده که از قبل این موضوع به آنها اطلاع‌رسانی شده است علاوه بر این برنامه‌هایی نیز در حوزه فرهنگی، هویت‌بخشی و فضاسازی شهری برپایی نمایشگاه عکس و پوستر، برپایی پردیس فرهنگی در نظر گرفته شده است.

یزدانی همچنین از حضور شرکت شهر سالم و برپایی اورژانس و استقرار ۱۱ دستگاه آمبولانس خبر داد و گفت: امیدواریم امسال نیز همانند سنوات گذشته، شهرداری تهران بتواند خدمت‌رسانی موثر و مناسبی را داشته باشد.

وی در پایان گفت: برپایی ستاد فرماندهی مدیریت بحران در محدوده حرم حضرت امام خمینی، فعالیت یگان حفاظت شهرداری تهران، شرکت شهربان و حریم‌بان با هماهنگی پلیس فاتب، فعالیت اداره کل پشتیبانی معاونت مالی شهرداری تهران، حضور فعال سازمان بسیج در ارتباط با برپایی ایستگاه‌های صلواتی و توزیع افطاری، حضور سازمان فناوری و اطلاعات شهرداری، مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل و همچنین سازمان بازرسی و حراست کل شهرداری تهران از دیگر تمهیداتی است که در ارتباط با سی‌امین سالگرد ارتحال حضرت امام پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا