* تشریح عملکرد امداد هوایی در امدادرسانی به مناطق زلزله زده هرمزگان - اجتماعی نیوز
حوادث و بلایا

تشریح عملکرد امداد هوایی در امدادرسانی به مناطق زلزله زده هرمزگان

تصویر بنرمهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص آخرین وضعیت امدادرسانی به شهرهای زلزله زده استان هرمزگان گفت: تا تاریخ ۲۹ آبان ماه مجموعا ۶۰۳ نفر نیروی عملیاتی برای خدمت رسانی به مردم و انجام عملیات های امداد و نجات فعالیت کرده‌اند.

وی افزود: همچنین ۲۴۲ خودروی عملیاتی نیز برای انجام اقدامات امدادی فعال بوده اند. به علاوه در فرآیند امدادرسانی به بخش‌های زلزله زده جنوب کشور، دو فروند بالگرد امدادی نیز برای انتقال مصدومان، مواد غذایی و تجهیزات امدادی به کار گرفته شده است.

ولی پور با تشریح عملکرد امداد هوایی در عملیات‌های امدادی مناطق زلزله زده جنوب کشور بیان کرد: مجموعا ۶ سورتی پرواز در امداد رسانی به مناطق زلزله‌زده هرمزگان انجام شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: امداد هوایی کشور تا روز ۲۹ آبان ماه مجموعا ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه پرواز داشته و ۲۵۰۰ کیلوگرم محموله امدادی را جابجا کرده است.

ولی پور با بیان اشاره بر اقدامات هلال احمر و سازمان امداد و نجات برای اسکان اضطراری زلزله زدگان نیز تصریح کرد: از ۲۳ آبان تا ۲۹ آبان ماه، آماده سازی ورزشگاه خلیج فارس در شهر بندرعباس انجام و ۲۸۸ دستگاه چادر برای اسکان هموطنان زلزله زده برپا شده است.

وی عنوان کرد: همچنین مناطق آسیب دیده به سه بخش شامل محدوده شهری بندرعباس، بخش فین و روستاهای شمال آن و روستاهای حد فاصل بندرعباس تا بخش فین تقسیم شده‌اند. در همین راستا نیز اقلام امدادی از استان‌های معین و سازمان امداد و نجات برای تقویت انبارهای امدادی ارسال و میان این سه منطقه توزیع شده اند.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا