دسته‌بندی نشده

تشکیل کمیته‌ای در کمیسیون بهداشت برای بررسی نحوه تخصیص ارز دولتی به دارو

تصویر بنرسخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی عملکرد سازمان دارو و رصد ارز دولتی تخصیص یافته برای واردات دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه تولید دارو خبر داد.

اکبر ترکی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: این جلسه در محل سازمان غذا و دارو تشکیل شد که اعضای کمیسیون ضمن بازدید از این سازمان به بررسی مشکلات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی پرداختند.

وی با اشاره به توضیحات رئیس سازمان غذا و دارو گفت: یکی از موضوعات مطرح شده این بود که در شرایط فعلی نباید درخصوص تامین دارو با مشکلی مواجه شد. از کمیسیون بهداشت خواسته شد تا در این راستا همراهی‌های لازم را داشته باشند چون فسادها و سودجویی‌های اخیر در حوزه دارو می‌تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که در این جلسه مقرر شد که برای بررسی بهتر عملکرد سازمان غذا و دارو و رصد میزان تخصیص ارز دولتی برای واردات دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه تولید دارو کمیته‌ای تشکیل شود که این کمیته پنج نفره بوده و سه نفر از کمیسیون بهداشت در آن عضویت دارند.

وی افزود: همچنین تاکید شد که سامانه موجود برای رصد دریافت ارز دولتی به روز شود تا میزان ارز اختصاص یافته برای خرید دارو، مواد اولیه و تجهیزات پزشکی مشخص شود.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا