دسته‌بندی نشده

تصفیه خانه بوستان نهج البلاغه آماده بهره برداری می‌شود

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، علیرضا جعفری، سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲با اشاره به برنامه‌های در مدیریت بهینه مصرف آب در توسعه فضای سبز و همچنین مهار آب‌های سطحی گفت: به‌منظور استفاده از منابع آب پایدار مانند پساب در آبیاری برخی از عرصه‌های فضای سبز، اجرای پروژه‌های زیرساختی نظیر ساخت تصفیه‌خانه در دستور کار قرار دارد.

او افزود:تغییر نگرش به آب‌های سطحی از یک تهدید به عنوان یک فرصت می‌تواند در شرایط کمبود آب از طریق ایجاد یک ساختار کارآمد و مطمئن در زمینه مدیریت آب‌های سطحی و بازچرخانی آن به عنوان یک منبع مهم برای مصارف آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار گیرد.

جعفری گفت: به منظور تصفیه پساب و آب‌های سطحی و بازگرداندن آن به چرخه مصرف و رفع مشکل کمبود آب، احداث ۳ تصفیه خانه در بوستان نهج البلاغه، تولیدات گل و گیاه ملاصدرا و مجموعه موتوری سنگین درحال احداث است.

وی با اشاره به وجود ۱۱ مخزن بتنی ۲ هزار متر مکعبی در منطقه گفت: با احداث تصفیه خانه و مخزن بتنی، آب‌های سطحی به جای سرازیر شدن و ایجاد مشکلات زیست محیطی، پس از جمع آوری و تصفیه وارد مخزن بتنی می‌شود و برای آبیاری فضای سبز بوستان‌های منطقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا