دسته‌بندی نشده

تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده درآمد شهرداری‌ها را افزایش می‌دهد- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید مناف هاشمی درباره لایحه مالیات بر ارزش افزوده اظهار کرد: در ماده 53 لایحه مالیات بر ارزش افزوده وضع عوارض مربوط به شهرداری‌ها توسط شوراهای اسلامی شهر با اخذ اجازه وزارت کشور امکان پذیر شده است. براساس اصل 100 قانون اساسی اختیارات حکومت‌های محلی و شوراهای اسلامی شهرها نباید آسیب ببیند.

وی با تأکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید اختیارات شوراهای شهر و روستا و دهیاری‌ها محدود شود، افزود: پتانسیل هر شهر و روستا متناسب با ظرفیت آنجا متفاوت است و آن‌ها باید بتوانند برای مسائل محلی قانون ‌گذاری کنند.

مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار شهرداری در خصوص تساوی سهم شهرداری‌ها و دولت از عوارض مالیات بر ارزش افزوده، عنوان کرد: در بند 3 ماده 41 توافق شده است، سهم شهرداری‌ها و دولت برابر باشد. طبق ماده 42 باید سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به طور 100 درصد به صورت ماهیانه پرداخت شود.

هاشمی ادامه داد: اگر این قانون در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب شود، درآمدهای پایدار شهرداری کشور بهتر می‌شود. بسیاری از شهرداری‌های کشور با مشکلات مالی مواجه هستند و برخی چند ماه حقوق پرداخت نکرده‌اند.

وی تصریح کرد: اگر ماده 53 و بند 3 ماده 41 تصویب نشوند و معافیت‌های ماده 9 کاهش پیدا نکند، لایحه مالیات بر ارزش افزوده اثرگذاری چندانی نخواهد داشت. امیدوارم نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این موارد حساسیت لازم را نشان دهند و همان گونه که در کمیسیون اقتصادی مجلس، دولت و نمایندگان همراهی و همسویی لازم را داشتند در صحن مجلس شورای اسلامی هم به این موارد توجه شود.

مشاور شهردار تهران گفت: شهرداری‌های کشور با حدود 70 درصد وسعت بزرگ ترین دستگاه‌های اجرایی در حوزه خدمات رسانی شهری به مردم هستند و امیدوارم با تصویب و اصلاح این موارد بتوانند مسیر توسعه را دنبال کنند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا