* تصویب مشروط گزارش حسابرسی شرکت ارتباط مشترک شهر برای سال مالی ۹۴ - اجتماعی نیوز
شهری

تصویب مشروط گزارش حسابرسی شرکت ارتباط مشترک شهر برای سال مالی ۹۴

تصویر بنرگزارش حسابرسی شرکت ارتباط مشترک شهر برای سال مالی ۱۳۹۴ با ۱۳ رای موافق به صورت مشروط به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جریان  بررسی و ارزیابی گزارش حسابرسی شرکت ارتباط مشترک شهر برای سال مالی ۱۳۹۴ گفت: به موجب بند ج ماده ۴۴ آیین نامه مالی شهرداریها و بند ۳۰ ماده ۷۱ قانون شوراهای اسلامی کشور رسیدگی نهایی و ممیزی حساب شهرداریها به وسیله شورای اسلامی شهر از طریق بررسی گزارشهای مالی و گزارش حسابرسان مذکور و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و پیگیریهای لازم بر اساس مقررات قانونی انجام می گیرد. 

وی با اشاره به حسابرس منتخب شورا گفت: حسابرسی از شرکت ارتباط مشترک شهر در سال ۱۳۹۴ توسط موسسه حسابرسی آروین ارقام پارس (دارای درجه کیفی الف) بر اساس رتبه بندی جامعه حسابداران رسمی ایران انجام شده است. 

فراهانی در خصوص اظهار نظر حسابرس منتخب شورا بیان کرد: حسابرس منتخب شورا با ذکر ۸ بند (بندهای ۴ تا ۱۱) به عنوان مبانی اظهار نظر مشروط بر مواردی که تحریف صورتهای مالی و محدودیت در رسیدگی در مجموع و یا به تنهایی دارای اثر با اهمیت ولی غیر اساسی بر صورت مالی باشد گزارش حسابرسی خود را به صورت مشروط ارائه کرده است؛ گزارش مشروط یک نوع اظهار نظر مقبول است اما به استثنای مواردی که در بندهای مبانی تعدیل اظهارنظر بنا به دلایل فوق ذکر گردیده و در بند اظهارنظر نیز استثنا شده باشد. علاوه بر این حسابرس منتخب شورا به استثناء آثار موارد مندرج در بندهای ۱-۴ و ۵ و همچنین به استثناء آثار احتمالی مورد مندرج در بند ۴-۲صورتهای مالی یاد شده، وضعیت مالی شرکت ارتباط مشترک شهر و عملکرد مالی و جریان وجوه نقدی آن را برای سال مالی مزبور از تمام جنبه های با اهمیت، طبق استانداردهای حسابداری به نحو مطلوب ارزیابی کرده است.

وی ادامه داد: گزارش مطلوب یک نوع گزارش است که در مواردی که حسابرس به این نتیجه برسد که صورت مالی واحد مورد رسیدگی وضعیت مالی نتایج عملیات و تغییرات در در وضعیت مالی را از تمام جنبه های با اهمیت طبق استانداردهای حسابداری به نحو مطلوب نشان می دهد.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به ارزیابی کمیته بودجه و نظارت مالی گفت: در ارزیابی کلی صورت های مالی و گزارش حسابرس منتخب شورا درباره این سازمان، عدم رعایت شفافیت در صورت های مالی و قراردادها و نیز مباحث مالیاتی مشاهده شده است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، گزارش حسابرسی شرکت ارتباط مشترک شهر برای سال مالی ۱۳۹۴ با ۱۳ رای موافق به صورت مشروط به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − دو =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا