محیط زیست

تصویب ۴۰۰ میلیارد تومان برای احیای تالاب گمیشان

تصویر بنر


ایسنا/ استاندار گلستان گفت: در ستاد ملی تالاب‌ها مبلغی معادل ۴۰۰ میلیارد تومان برای احیای مصوب شده است. 

دکتر علی محمد زنگانه، در آیین گرامیداشت روز محیط‌بان و تجلیل از محیط‌بانان نمونه استان گلستان که همزمان با هفته و میلاد با سعادت امام رضا (ع) در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: تقدیم ۱۴۷ شهید و ۸۰۰ جانباز در حوزه محیط زیست و اهمیت این موضوع می افزاید که چقدر حفاظت از محیط زیست برای متولیان امر مهم است.

استاندار گلستان، با بیان اینکه باید برای حفظ تالاب ها در استان گلستان به طور جدی و مضاعف تلاش کنیم، خاطر نشان کرد: در این خصوص باید با همه توان، برنامه های ستاد ملی تالاب‌ها را برای احیای تالاب های میانکاله، گمیشان و اجرا کنیم.

وی با تاکید بر اینکه باید همه جوانب و اصول قانونی محیط زیست را رعایت کنیم تا حیات دوباره به خلیج گرگان بازگردد، افزود: ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احیای تالاب گمیشان در ستاد ملی تالاب های کشور مصوب شده است که در آینده ای نزدیک اسناد تبادل می‌شود و جهت اجرا ابلاغ می گردد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اگر خلیج گرگان آسیب ببیند، سلامت مردم به خطر می افتد، گفت: آسیب رسیدن به خلیج گرگان و سایر تالاب های استان سبب می شود تا به صنعت کشاورزی استان آسیب وارد شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر اینکه باید سمن های فعال در عرصه محیط زیستی بیایند و با آنها به یک گفتمان مشترک برسیم، یادآور شد: ما همه حامی و حافظ محیط زیست هستیم و به جای اینکه همدیگر را خنثی کنیم، باید قدم‌های خود را در راستای حفاظت از محیط زیست برداریم.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، در پایان این مراسم از خانواده شهید، جانباز، پیشکسوتان محیط‌بان و محیط‌بانان نمونه کشوری و شهرستانی در استان گلستان تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم، خانواده محیط‌بان شهید تاج‌محمد باشقره “علی باشقره (فرزند شهید)”، جانباز ۷۰ درصد “حسین قجر”، پیشکسوت محیط‌بان “علی‌اصغر مهقانی”، محیط بانان نمونه کشوری “کریم‌الله بلخی، حسین حسام و زیداله ساوری”، محیط بانان نمونه شهرستانی مهدی علیانی (بندرگز)، قربان‌محمد دبیری (بندر ترکمن)، رمضان شهرآبادی (گمیشان)، اصغر حسام (کردکوی)، نعمت بالارستاقی (گرگان)، حمزه غریب (منطقه حفاظت شده جهان‌نما)، یونس دنکو (علی آباد)، رحمت کمر (رامیان)، علیرضا باویل‌قدیمی (گنبدکاووس)، رجب میردار (مینودشت)، قربان کمی (کلاله)، عبدالرزاق ایری (مراوه‌تپه)، علی غلامی و محسن حدادی (پارک ملی گلستان)، مهدی رضایی (فرمانده یگان حفاظت گلستان)، یوسف جمنی و مهدی جلالی (محیط‌بانان یگان حفاظت استان) و رضا راییجی و محمد عیدوزایی به عنوان (نمایندگان محیط‌بانان یگان حفاظت استان) تجلیل شدند.

تصویب ۴۰۰ میلیارد تومان برای احیای تالاب گمیشان

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا