رفاه و خدمات اجتماعی

تعیین چند الگوی شهریه برای مدارس امکان‌پذیر نبود

تصویر بنر


سعید صالح مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مصوبه جدید هیئت دولت درباره نظارت آموزش و پرورش بر مهدهای کودک گفت: این نوید را به مهدهای کودک و پیش دبستانی ها می دهیم که تعامل خوبی را با دوستان بهزیستی شروع کرده ایم. پیش نویس تفاهم نامه‌ای نیز تهیه شده که می گوید در چه حوزه هایی ما ورود می کنیم و در چه حوزه هایی بهزیستی ورود می کند تا قصه پرغصه پیش دبستانی ها نیز حل بشود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از این پس مهدهای کودک باید علاوه بر بهزیستی یک کانال ارتباطی با آموزش و پرورش داشته باشند، بیان کرد: حق نظارت در این تبصره بر آموزش و پرورش گذاشته شده است و سازمان بهزیستی با ناظرانش با آموزش و پرورش همکاری خواهند کرد. ترجیح ما این است که کارها از مسیر بهزیستی انجام شود.

صالح در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه با توجه به اینکه آموزش و پرروش چند سناریو را برای سال تحصیلی آینده طراحی کرده، بهتر نبود برای مدارس غیردولتی نیز چندین الگوی شهریه تعیین می شد، گفت: چند سناریو شدن الگوی شهریه اصلاً امکان پذیر نیست. در حال حاضر که یک سناریو داریم اما این سناریو ملاک و معیارهای متنوعی برای تعیین شهریه دارد، کلی برای جا انداختنش دردسر داریم. اگر قرار بود چند الگوی شهریه تعیین کنیم هم خانواده ها و هم مدارس به مشکل می خوردند.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش‬ در خصوص استقبال اولیا از مدارس غیردولتی در سال تحصیلی پیش رو نیز بیان کرد: ما برداشتمان این است که با وجود فشار اقتصادی که در حال حاضر خانواده ها دارند، اما به خاطر اینکه مدارس غیردولتی در آموزش مجازی تا حد زیادی موفق بودند و مردم نیز بر مسائل آموزشی فرزندانشان حساسیت دارند، از مدارس غیردولتی در سال تحصیلی پیش رو استقبال می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه حضور در شبکه شاد را برای تمام مدارس تکلیف کردیم و بالای ۹۷ درصد آنها وارد این شبکه شده اند، گفت: سیاست وزارتخانه این است که در بستر امن شبکه شاد دانش آموزان حضور داشته باشند. اما اگر مدرسه‌ای بخواهد از خدمات بالاتری برای دانش آموزان استفاده کند، می تواند از ظرفیت های اضافه بر شبکه شاد نیز بهره ببرد.

صالح در پایان تاکید کرد مهارت آموزی جزئی از برنامه های جدی سال آتی سازمان مدارس غیردولتی خواهد بود که بالغ بر ۳۰ فعالیت در این حوزه طراحی شده است.

به گزارش مهر، الان دو سالی هست که مدارس غیردولتی حداقل و حداکثر شهریه را در هر پایه اعلام می کنند اما ۱۳ آیتم شهریه تعیین شده است که بر اساس آن هر مدرسه غیردولتی شهریه اش تعیین می شود اما امسال سقف این شهریه ها برای مقطع ابتدایی ۱۲ میلیون تومان برای متوسطه اول ۱۴ میلیون تومان و برای متوسطه دوم ۱۷ میلیون تومان است.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا