رفاه و خدمات اجتماعی

تلاش های سازمان حج برای کنترل هزینه های حج تمتع ۱۴۰۱

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز به نقل از روابط عمومی ؛ به همراه حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی معاون عتبات عالیات و امور مجلس و اکبر رضایی معاون امور حج و عمره سازمان حج و زیارت در جمع اعضای فراکسیون حج وزیارت مجلس شورای اسلامی حضوریافت.

وی در این نشست صمیمانه به تبیین اقدامات انجام شده در حوزه ۱۴۰۱، اعزام‌های عتبات عالیات عراق و اعزام سفرهای زیارتی به سوریه پرداخت و به سوالات نمایندگان مردم در خصوص تسهیل امور زیارت پاسخ گفت.

وی همچنین توضیحاتی را در رابطه با سفرهای حج تمتع ۱۴۰۱ به نمایندگان مردم ارائه کرد و گفت: امسال ۳۹ هزار و ۶۴۰ حجاج ایرانی از ۱۹ ایستگاه پروازی از تاریخ ۲۳ خرداد ماه به سرزمین وحی مشرف می‌شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به شروط عربستان مبنی بر حضور حجاج کمتر از ۶۵ سال و تزریق واکسن‌های مورد تاکید کشور میزبان و همچنین در اختیار داشتن تست منفی کرونا ۷۲ ساعت قبل از اعزام گفت: ما نیز نام نویسی در کاروان‌ها بر مبنای شروط تعیین شده و از میان حجاجی که سال ۹۹ مبادرت به نام نویسی و رزرو کرده بودند اقدام نمودیم و در حال حاضر نیز ثبت نام درکاروان ها در حال انجام است و نزدیک به ۹۰ درصد ظرفیت‌ها تکمیل شده است.

وی همچنین به تلاش‌های سازمان حج وزیارت مبنی بر کنترل هزینه‌ها برای جلوگیری از ‌ها در حج تمتع ۱۴۰۱ اشاره کرد و اقدامات کارشناسان در حوزه‌های مسکن، تغذیه و حمل و نقل و … را تبیین کرد.

حسینی همچنین گزارش کاملی در خصوص سفرهای زیارتی به عتبات عالیات بیان کرد و از تلاش‌ها و اقدامات سازمان حج و زیارت برای رایزنی با مقامات عراقی برای بازگشایی مرزهای زمینی خبر داد و تصریح کرد: در صورت مساعدت مسئولان کشور میزبان شاهد کاهش هزینه‌ها با توجه به اعزام‌های زمینی خواهیم بود.

در این نشست صمیمیانه نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز دغدغه‌های زائران را بیان کرده و از اقدامات صورت گرفته تشکر کردند.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا