حوادث و بلایا

تمهیدات سازمان آتش‌نشانی برای برگزاری تاسوعا و عاشورای حسینی

تصویر بنردر گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح تمهیدات سازمان آتش‌نشانی به‌منظور برگزاری مراسم تاسوعا و ی حسینی گفت: با توجه به در پیش بودن تاسوعا و عاشورای حسینی و ضرورت تسهیل ارائه خدمات به شهروندان، سازمان آتش‌نشانی در این راستا تمهیداتی را در نظر گرفته است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران از استقرار ۱۱۲ نفر از آتش‌نشانان در ۳۵ نقطه خبر داد و خاطرنشان کرد: ۵۰ دستگاه ماشین سنگین، ۲۷ دستگاه ماشین سبک و یک دستگاه موتورسیکلت آماده ارائه خدمت به شهروندان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی هستند.

وی با بیان اینکه آتش‌نشانان از ساعت ۹ صبح تا پایان مراسم عزاداری در محل‌های تعیین شده استقرار دارند، گفت: با توجه به افزایش حرکت دسته‌های عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، به شهروندان توصیه می‌شود تا در صورت مواجه شدن با خودروهای امدادی به‌خصوص خودروهای آتش‌نشانی همکاری لازم را با آتش‌نشانان داشته باشند تا خللی در روند فعالیت آتش‌نشانان صورت نگیرد.

ملکی همچنین به هیأت‌های عزاداری توصیه کرد تا نکات ایمنی را هنگام تهیه نذورات رعایت کنند و گفت: با توجه به اینکه مواد قابل اشتعالی از جمله چادرها، فرش، موکت، پرچم‌های عزاداری و… در این مکان‌ها وجود دارد و اگر حادثه‌ای رخ دهد به دلیل وجود مواد قابل اشتعال امکان گسترش حریق بیشتر است، ضرورت دارد تا خاموش‌کننده‌ها در محل نصب شده باشد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران تاکید کرد: ضرورت دارد که محل پخت غذا از محل برگزاری عزاداری فاصله لازم را داشته باشد و ندرهای گاز نیز حتماً باید در محیطی امن و مناسب نگهداری شود که تهویه مناسب داشته باشد. سیلندرها حتماً باید به صورت ایستاده نگهداری شده و شیرهایشان بسته باشد. در آشپزخانه‌ها نیز حتماً باید کپسول‌های اطفا حریق در نظر گرفته شود.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا