دسته‌بندی نشده

“تندیس زکریای رازی” مرمت می‌شود- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


 به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سید مجتبی موسوی اظهار کرد:  مجموعه مجسمه ملل که شامل تندیس زکریای رازی و چهار چهره فیگوراتیو در چهار گوشه آن است، یکی از نخستین مجسمه‌هایی است که بعد از انقلاب اسلامی در ایران نصب شد، این مجموعه مجسمه‌ها برای نخستین بار از سوی سازمان زیباسازی و با همکاری منطقه 11 مورد مرمت کامل قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه سازنده این مجموعه مجسمه‌ها استاد علی قهاری کرمانی مجسمه‌ساز شهیر معاصر است، ادامه‌ داد: این مجسمه با چهار مجسمه فیگوراتیو که در پای آن قراردارد از نظر هنری دارای ارزش بسیار بالایی هستند.

موسوی با بیان اینکه بهسازی میدان رازی یکی از پروژه‌های مهمی است که اصلاح فضای داخلی، آب نما و فضای سبز این میدان از سوی سازمان انجام شده و رو به پایان است، افزود: مجسمه “زکریای رازی” پزشک، فیلسوف و شیمیدان برجسته ایرانی به همراه چهار فیگوری که نماد قاره های مختلف است در چهارگوشه و در پای مجسمه جانمایی شده از جنس برنز بوده و از زمان نصب آن تا کنون مرمت نشده است.

به گفته معاون فرهنگی و هنرهای شهری پایه مجسمه از جنس سیمان است که به دلیل قرار گرفتن در شرایط جوی مختلف در سالهای طولانی آسیب جدی دیده است که توسط تیم اجرایی آلودگی‌ها از پایه پاکسازی و پایه به طور کامل مرمت می‌شود.

وی در مورد مجسمه رازی که بر روی پایه و به ارتفاع 3 متر قرار گرفته است، گفت: این مجسمه به همراه چهار اثر فیگوراتیو با توجه به قرار گرفتن در شرایط جوی در تمام این سالها نیاز به مرمت اساسی دارد که به زودی این مرمت آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا