آموزش و پرورش

تنها مسیر توسعه کشور تقویت منابع انسانی است

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز مجتبی زینیوند ظهر سه شنبه در جلسه شوراهای آموزش و پرورش در محل استانداری زنجان، گفت: شوراهای آموزش و پرورش فرصت بسیار مهم و خوبی برای توسعه آموزش و پرورش بوده و بسیار اثر گذار است.

وی با بیان اینکه شوراهای آموزش و پرورش همکاری‌های بین بخشی و مردم امکان رشد و پویایی تعلیم و تربیت را در جامعه بیشتر فراهم می‌کنند، افزود: وزارت آموزش نهادی علمی و آموزشی است که با همکاری‌های بین بخشی و مردم امکان رشد و ترقی دارد که در این میان باید مردم با این دستگاه مشارکت کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش، گفت: اندیشمندان مدرسه را محل کانون تحول، معلم را محور دانش و دانایی و دانش آموز را سرمایه انسانی عنوان می‌کنند و در این میان هر کدام از اینها باید به وظایف خود عمل کنند.

زینیوند ابراز کرد: سه رکن مهم جامعه بایددل نگرانی‌های خود را برای ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت جامعه محدود کنند و تاکنون هم این گونه بوده است.

وی گفت: جامعه توسعه یافته و دارای قدرت اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و علمی بالا نیازمند تربیت نیروی انسانی خلاق، متخصص، پاسخگو و مسئولیت پذیر است.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، یاد آورشد: اثربخشی و عملکرد موفق شوراهای آموزش و پرورش با جلب همکاری همه دستگاه‌ها ومردم می‌تواند زمینه رشد با کیفیت و مطلوب آموزش و پرورش را فراهم کند.

زینیوند با بیان اینکه برای توسعه جامعه، تربیت فرزندان، توسعه و تعالی جامعه وجود آموزش و پرورش ضرورتی اجتناب ناپذیر است، گفت: آموزش و پرورش عمومی در قرن نوزدهم شکل گرفت و همه اندیشمندان در این دوره بر شکل گیری و تاثیرگذاری مثبت این آموزش‌ها تاکید داشتند که در نیمه اول قرن بیستم یک ضرورت تلقی شد.

وی به عملکرد آموزش و پرورش استان زنجان اشاره کردو افزود: آموزش و پرورش استان زنجان در همه شاخص‌ها رشد بسیار خوبی داشته و در بحث توسعه مدارس غیردولتی به لحاظ کیفیت آموزشی رتبه بسیار خوبی را کسب کرده است.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، تصریح کرد: هیج جامعه‌ای بدون آموزش و پرورش به پیشرفت و توسعه نمی رسدو در این میان آموزش و پرورش نهاد بسیار حساس و مهمی است.

زینیوند تنها مسیر توسعه کشور را توسعه و تقویت منابع انسانی اعلام کرد و گفت: بدون آموزش و پرورش پویا و پاسخگو نمی‌توان موفق بود و الگو ایجاد کرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش، افزود: آموزش و پرورش در تربیت انسان‌های توسعه یافته نیازمند مشارکت همگانی همه آحاد مردم، دستگاه‌های دولتی و نهادهای غیردولتی است.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا