محیط زیست

تنوع زیستی کشور نیازمند حمایت همه جانبه

تصویر بنرمعاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: وضعیت فعلی محیط طبیعی وتنوع زیستی کشور نیاز به حمایت همه جانبه دارد و در این باره نقشی سازنده و اثر گذار خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز حسن اکبری در نشستی با مدیرعامل و اعضای جدید صندوق ملی محیط زیست  با بیان این که  تهیه گزارشی از عملکرد و اقدام‌های سال‌های اخیر از تفاهمنامه سه ساله فی مابین معاونت محیط طبیعی وتنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست و صندوق ملی محیط زیست در حال اجرا است، گفت: برای افزایش تعامل با صندوق ملی محیط زیست و چگونگی دستیابی به اهداف کوتاه‌مدت و میان‌مدت با محوریت مدیریت و حفظ گونه‌های به‌شدت در خطر انقراض، راهکارها و پیشنهاداتی در دوره مدیریت جدید سازمان مطرح شده است.

وی مدیریت زیستگاه‌ها، بهره‌برداری پایدار مناطق، بهره‌برداری از ظرفیت‌های مشارکت‌های مردمی، مدیریت در ارائه تسهیلات و رویکردهای جدید حمایتی صندوق ملی محیط زیست را از برنامه‌های پیش روی معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی عنوان کرد.

اکبری گفت: برای پیشبرد برنامه‌های جاری با تشکیل مستمر جلسات تخصصی میان صندوق ملی محیط زیست و دفاتر تخصصی معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی و اتخاذ تصمیم‌ها و بازدیدهای مشترک میدانی از برنامه‌های شاخص این معاونت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، انجم شعاع – مدیرعامل صندوق ملی محیط‌ زیست – با بیان این‌که اعطای تسهیلات مالی برای جلوگیری از تخریب محیط‌ زیست از طریق حفظ، احیا و مدیریت تنوع زیستی از اهداف صندوق ملی محیط‌زیست است، گفت: صندوق ملی محیط‌ زیست آمادگی را دارد تا با همکاری‌های مشترک با معاونت محیط‌ زیست طبیعی و تنوع زیستی سازوکار لازم را محقق سازد. 

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا