دسته‌بندی نشده

تهران| بهره‌برداری از دو ایستگاه متروی “مهدیه و محمدیه “در مرداد- اخبار اجتماعی – اخبار تسنیم

تصویر بنر


به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علی امام  مدیر عامل شرکت راه آهن شهری و حومه (مترو) در بازدید از خط 7 متروی تهران (دو ایستگاه بسیج و محمدیه) اظهار کرد: طول خط 7، 27 کیلومتر با 22 ایستگاه است؛ این خط دارای ویژگی‌هایی منحصر به فردی است، از جمله اینکه خط 7 عمیق‌ترین خط مترو  با عمق 56 متر در محدوده بیمارستان امام خمینی(ره) و برج میلاد تهران است.

وی تصریح کرد: خط 7  بیشترین ایستگاه تقاطعی با شبکه مترو تهران در عبور از مناطق تجاری (بازار بزرگ) و آموزشی تهران است ضمن اینکه بیشترین تعداد مسافرگیری با توجه به تعداد ایستگا‌ه‌ها  در این خط انجام می‌پذیرد  علاوه بر اینکه  طراحی و اجرای سامانه تخلیه مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا و رعایت الزامات پدافند غیرعامل در طراحی ایستگاه انجام شده است.

مدیر شرکت راه‌آهن  شهری تهران و حومه افزود: در این خط، 2758 نفر فعال هستند که از این تعداد 523 نفر در حوزه ستاد و اجرایی، 40 نفر در حوزه مشاوران فنی و مهندسی و  2195 نفر در حوزه پیمانکاران اجرایی فعال هستند.

امام خاطرنشان کرد: سیستم انتخابی برای خط 7 متروی تهران دارای یک تونل رفت و برگشت است؛ در دوره بهره‌برداری از پروژه تعداد 45 رام قطار با سرفاصله زمانی 2 دقیقه در این خط مشغول به کار خواهند بود. ضمن اینکه طول هر واگن 19.52 متر و طول هر رام قطار 156.16 متر است، حداکثر سرعت قطار 80 کیلومتر در ساعت و متوسط سرعت آن 35 کیلومتر در ساعت است  و گنجایش هر قطار 1480 نفر بوده و براساس طراحی‌های انجام شده مدت توقف قطار در هر ایستگاه 30 ثانیه است.

وی در ارتباط با افتتاح ناقص اولیه خط 7 مترو  در تاریخ 20خردادماه 96 تصریح کرد:  با آغاز به کار دور جدید مدیریت شهری این خط با توجه به مشکلاتی که داشت تعطیل شد و در واقع از اهداف توقف بهره‌برداری از خط 7 متروی تهران در هشتم آبان سال 96 می‌توان به افزایش ایمنی مسیر، حرکت پایدار قطارها، صیانت از جان مسافرین و افزایش بهره‌برری سیر و حرکت اشاره کرد.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه(مترو) در خصوص دلایل توقف بهره‌برداری از خط 7 مترو تهران در تاریخ 8 آبان سال 1396 گفت: عدم راه‌اندازی سیستم سیگنالینگ در محدوده بهره‌برداری، عدم راه‌اندازی سیستم تهویه در محدوده بهره‌برداری، عدم امکان تکمیل کارهای باقیمانده در ایستگاه‌های عبوری و بهره‌برداری در حین بهره‌برداری، عدم پایداری سیستم برق‌رسانی و تکمیل نبودن تجهیزات مخابرات، وجود نواقص خطرساز و روسازی در طول مسیر (اعتراضات محدوده بسیج – آهنگ، هلال احمر- بریانک، محدوده مولوی و…)، عدم اجرای مسیرهای سبز قابل استفاده جهت خروج اضطراری مسافرین و عدم اجرای سیستم اطفاء آبی در ایستگاه‌ها و طول خط از دلایل توقف خط 7 بوده‌اند.

امام همچنین در ارتباط با مقایسه تعداد مسافرین در بهره‌برداری ناقص اولیه و وضعیت بهره‌برداری فعلی خاطرنشان کرد: در زمان بهره‌برداری ناقص اولیه به طول 22 کیلومتر و 8 ایستگاه، متوسط مسافر 8500 نفر در روز بوده است که این عدد در بهره‌برداری فعلی به طول 13.5 کیلومتر و 8 ایستگاه به حدود 50 هزار نفر در روز رسیده است و در واقع به حدود 6 برابری جذب مسافر رسیده‌ایم.

مدیر شرکت راه‌آهن  شهری تهران و حومه( مترو)  اضافه کرد: از اهم اقدامات انجام شده بخش میانی از هشتم آبان سال 1396 می‌توان به عملیات نصب و راه‌اندازی سیستم سیگنالینگ فازB7-W7 در بخش Outdoor ( تونلی)، عملیات نصب و راه‌اندازی سیستم سیگنالینگ فازB7-W7 در بخش Indoor (  19 اتاق فنی در ایستگاه‌ها) و همچنین عملیات تست و سرد و گرم و راه‌اندازی سیستم ( A utomatic Train Protection) ATP  در محدوده B7-W7 اشاره کرد.

وی  در ادامه به اهم اقدامات  انجام شده در  بخش میانی خط 7  از تاریخ هشتم آبان 96 گفت: نصب و راه‌اندازی 27 واحد تهویه طبق سناریوی طراحی، عملیات اجرایی 9 شفت میان‌تونلی و تکمیل عملیات اجرایی 4 شفت میان تونلی از مواردی است که در این خط انجام شده است.

امام در ادامه در ارتباط با زمان بهره‌برداری شفت‌های میان تونلی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 3 شفت میان تونلی (محمدیه – مهدیه)،( مهدیه – هلال احمر) و( رودکی – نواب صفوی) در حال بهره‌برداری است. علاوه بر این در مردادماه 98 (آهنگ – محلاتی  چهار هواکش)، آبان 98 (تختی – بسیج 5 هواکش)، آذر 98 (بوستان گفت‌وگو – برج میلاد شش هواکش)، دی 98 (هلال احمر – بریانک 7 هواکش)،بهمن 98 (بسیج – آهنگ 8 هواکش)، اسفند 98 (محلاتی – 17 شهریور 9 هواکش) به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر شرکت راه‌آهن  شهری تهران و حومه( مترو)  درباره اهم اقدامات انجام شده از هشتم آبان ماه 96 در خصوص سامانه برق خط 7 مترو گفت: تکمیل و راه‌اندازی 11 واحد LPS، تکمیل و راه‌اندازی دو واحد RIC.RS بریانک و تکمیل RS های موجود، رفع نقص پست برق شمالی و اجرایی شفت عبور کابل 20 کیلووات دائم برق‌رسانی، اجرای کانال و کابل‌کشی 63 K از دوشان‌تپه به پست برق فشارقوی شرقی، تامین و شروع نصب تجهیزات پست برق فشار قوی شرقی، تکمیل 7 مدار کابل 20 کیلووات و اجرای 33 کیلومتر کابل، 20 کیلومتر برای 6 مدار اشاره کرد.

وی افزود: همچنین اقداماتی در حوزه سامانه مخابرات انجام شده است که از آن جمله می‌توان به راه‌اندازی سامانه Gate.CIock،PABX،PA در ایستگاه L7 و M7 و تکمیل CCTV در ایستگاه‌های W7و T7,M7 ,M7,L7,G7 و B7  و محدوده‌ سوزن های ( L7 و R7 )  و راه‌اندازی  سیستم بیسیم تترا  اشاره کرد.

امام تصریح کرد: اقداماتی در حوزه تجهیزات از تاریخ 8 آبان 96 تا به امروز انجام شده است که از آن جمله می‌توان به تامین، نصب و راه‌اندازی 6 دستگاه پله‌برقی در ایستگاه M7 – تامین، نصب و راه‌اندازی 12 ایستگاه پله‌برقی در ایستگاه L7، نصف و راه‌اندازی 4+4 دستگاه پله‌برقی در ایستگاه j7، نصب و راه‌اندازی دو دستگاه پله‌برقی در ایستگاه T7، نصب و راه‌اندازی دو دستگاه پله‌برقی ایستگاه Q7 و سفارش 94 دستگاه پله‌برقی و حمل 16 دستگاه از آنها برای ایستگاه‌های فاز بعدی اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه( مترو)  در ادامه به اقدامات انجام شده در ارتباط با حوزه روسازی از تاریخ هشتم آبان 96 اشاره کرد و گفت: اصلاح روسازی مسیر در 4 محدوده (حدفاصل ایستگاه‌های) 404 متر جهت افزایش سرعت و ایمنی تردد قطارها انجام شده است.

وی ادامه داد: اصلاح وضعیت عرض خط در محدوده‌‌ایی متناوب به طول 5500 متر، تنظیم بربلندی و هندسه مسیر در طول 2000 متر در نقاط مختلف،تعویض اتصالات معیوب، عملیات جوشکاری مجدد جوش‌های معیوب در مدت 3 ماه، روزنی و بغل‌زنی بیش از 1000 بند جوش معیوب، انجام مطالعات و تست‌های ارتعاشی، استفاده از پدهای ساخت داخل که کیفیت و نتایج جذب ارتعاشی آنها مشابه نمونه‌های خارجی است و نصب سنسورهای حساس و دقیق در مسیر و ثبت اطلاعات دریافتی.

مدیر شرکت راه‌آهن تهران و حومه  ادامه داد: بخش شرقی محدوده بسیج – مهدیه پیش‌بینی می‌شود در مردادماه امسال (عید قربان و یا عید غدیر) به بهره‌برداری برسد که طول خط 8.5 کیلومتر است.

امام در پایان در ارتباط با زمان فازهای بهره‌برداری خط 7 مترو گفت: در مردادماه 98 ایستگاه بسیج و میدان محمدیه، شهریور 98 ایستگاه مولوی، مهرماه 98 ایستگاه شهید نواب صفوی، آبان‌ماه 98 ایستگاه برج میلاد، آذرماه 98 ایستگاه شهید محلاتی، دی‌ماه 98 ایستگاه آهن، بهمن 98 ایستگاه باقرخان و اسفندماه 98 ایستگاه شهدای هفدهم شهریورماه و همچنین ایستگاه‌های A7 , H7 , R7 , U 7 , X7 و Y7  در سال 99 به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا