دسته‌بندی نشده

توسعه و ارتقاء زیرساخت‌های آموزش علوم پزشکی در دانشگاه اردبیل

تصویر بنر


به گزارش خبرگزاری همسونیوز حسن قبادی عصر شنبه در جمع خبرنگاران در رابطه با تشریح اهم عملکرد این معاونت از ابتدای دولت سیزدهم اظهار کرد: توسعه و ارتقا زیرساخت‌های آموزش علوم پزشکی در دانشگاه مورد تاکید است و همچنین مراکز مهارت‌های بالینی در بیمارستان‌های آموزشی و دانشکده‌ها تجهیز و راه اندازی می‌شود.

وی به تدوین و اجرای شیوه نامه جامع فرآیند یاددهی-یادگیری در کمیته برنامه ریزی درسی دانشگاه اشاره کرد و گفت: در این خصوص جلسات مختلفی با اعضای هیئت‌علمی و مدیران گروه‌های علوم پایه دانشگاه تشکیل و ارزیابی‌های لازم صورت گرفته است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن تاکید بر راه اندازی رشته‌های جدید در مقاطع مختلف تصریح کرد: راه اندازی رشته‌های پرستاری کودکان و سایر رشته‌ها در مقطع کارشناسی ارشد و دستیاری قلب، مورد پیگیری قرار گرفته و بازدیدهای وزارتی جهت بررسی امکان راه اندازی این رشته‌ها در دانشگاه انجام شده است.

قبادی بیان کرد: تعداد ۳۸ نفر در ۷ رشته تخصصی در دوره‌های دستیاری و مجموعاً ۵۲ نفر در ۱۰ رشته دوره‌های کارشناسی ارشد، ثبت نام کرده و مشغول به تحصیل هستند و همچنین ۲۰ دانشجوی پزشکی تبعه پاکستان و یک دانشجوی دندانپزشکی تبعه عراق در حال تحصیل در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل وجود دارند.

وی به به افتخارآفرینی دانشگاه در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و افزود: در سیزدهمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، دانشجویان دانشگاه موفق به کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره، دو مدال برنز و ۵ دیپلم افتخار شدند و همچنین دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در اجرای طرح تحول و نوآوری در آموزش در بسته‌های اعتباربخشی حائز رتبه ۸ کشوری و در توسعه کارآفرینی در بستر دانشگاه‌های نسل سوم موفق به کسب رتبه ۶ کشوری شده است.

معاون آموزشی دانشگاه، توسعه آموزش مجازی در علوم پزشکی و تدوین برنامه استراتژیک حوزه‌های مرجعیت علمی را از برنامه‌های دیگر این معاونت برشمرد و افزود: در موضوعاتی مانند سرطان‌های گوارش، عوامل تعیین کننده اجتماعی سلامت، آموزش بهداشت و ارتقا سلامت و بیماری‌های انتقالی از بندپایان، برنامه استراتژیک، تدوین و به وزارت بهداشت ارسال شده است.

قبادی بیان کرد: از شروع فعالیت دولت سیزدهم، بیش از ۱۶ نفر عضو هیئت‌علمی در رشته‌های مختلف تخصصی و فوق تخصصی و بیش از ۳۵ نفر متخصص و فوق تخصص جهت انجام تعهدات خدمتی در رشته‌های مختلف در دانشگاه، جذب و بکارگیری شده است.

منبع: همسونیوز

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا