دسته‌بندی نشده

توضیحات وزیر آموزش‌و‌پرورش درباره زمان بازگشایی مدارس

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محسن حاجی میرزایی در جلسه شورای راهبردی شبکه آموزشی دانش آموزان در مورد امتحانات پایان سال تحصیلی اظهار کرد: امکان فاصله‌گذاری اجتماعی وجود دارد و امتحانات نهایی به صورت حضوری برگزار می‌شود مگر اینکه مجدداً وزارت بهداشت و آموزش پزشکی، پروتکل سختگیرانه‌تری را ضروری بداند.

وی افزود: برای پایه دوازدهم به دلیل شرکت در کنکور تمهیداتی در نظر گرفته شده است و به این علت که امتحانات نهایی حدود سه هفته طول می‌کشد، سه هفته پس از پایان امتحانات نهایی پایه دوازدهم کنکور برگزار خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بخش عمده آموزش پایه دوازدهم در نیمه دوم سال ۹۸ انجام شده است و قبل از اسفند ماه بخش مهمی از دروس، تمام شده است و برای اینکه دانش‌آموزان بتوانند در اردیبهشت ماه دروس خود را مرور کنند، بدون تاخیر در زمان آموزشی، برگزاری امتحانات این دانش آموزان را پیگیری می‌کنیم.

وی تاکید کرد: مصمم هستیم محتوای پیش‌بینی شده برای هر پایه تحصیلی آموزش داده شود و امتحانات پس از پایان اتمام دوره آموزشی برگزار خواهد شد.

حاجی میرزایی گفت: با توجه به یابی معلمان از برنامه‌های آموزشی و با لحاظ آموزش‌های تلویزیونی و تلاش‌های مسئولانه و خلاقانه معلمان در فضای مجازی قبل از راه‌اندازی شبکه شاد، مدیران و معلمان باید پس از ارزیابی از بخش‌های آموزش داده شده برای ادامه برنامه درسی تا آموزش کل محتوای دروس از طریق روش‌های معرفی شده اقدام کنند و بنا به حذف محتوای آموزشی نداریم.

وی با بیان اینکه بازگشایی مدارس تابع سیاست‌های ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: در جلسه آتی ستاد، امکان بازگشایی مدارس بررسی خواهد شد و متناسب با ملاحظات وزارت بهداشت تصمیم‌گیری می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که بازگشایی مدارس بستگی دارد به اینکه چه زمانی امکان تشکیل کلاس وجود دارد، تصریح کرد: چه امکان تشکیل کلاس‌ها به‌صورت حضوری باشد و چه نباشد، محتوای آموزشی حتماً از همین مسیر و مسیر‌های جایگزینی که پیش‌بینی شده است به انجام خواهد رسید.

وی یادآور شد: از اینکه تمام دانش‌آموزان ممکن است به دلایلی امکان دسترسی به شبکه شاد را نداشته باشند، آگاه هستیم و برای استمرار آموزش این دسته از افراد هم برنامه داریم که پس از مشخص شدن دقیق از روش‌های جایگزین استفاده می‌شود.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا