قضایی و حقوقی

توقف اجرای دستورالعمل نظام درجه بندی گروههای سنی فیلم‌های سینمایی

تصویر بنرمحسن قائمی نسب مدیرکل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سوال که چندی پیش موضوع شکایت از دستور العمل نظام درجه بندی گروه های سنی فیلم های سینمایی که توسط سازمان سینمایی تصویب و ابلاغ شده بود،در دیوان عدالت اداری مطرح شد،  این پرونده در چه مرحله ای از رسیدگی قرارداد؟ گفت: با شکایت و در خواست ابطال دستورالعمل نظام درجه بندی گروه های سنی فیلم های سینمائی، این شکایت طبق قانون در صلاحیت هیات عمومی دیوان مطرح شده بود.

وی افزود: شکایت مذکور برای طی تشریفات قانونی به هیات عمومی ارجاع شد اما با توجه به این که همزمان تقاضا ی دستور توقف اجرای دستورالعمل هم مطرح شده بود، پرونده برای تعیین تکلیف تقاضای دستور موقت به یکی از شعب دیوان ارجاع شد.

مدیر کل حوزه ریاست دیوان عدالت اداری ادامه داد: قاضی محترم شعبه با مطالعه و بررسی پرونده دستور موقت در این پرونده صادر کرده است و در حال حاضر این دستورالعمل غیرعملیاتی است.

قائمی نسب  در خصوص آخرین وضعیت پرونده تصریح کرد: برای بررسی نهایی، پرونده از شعبه به هیات عمومی ارسال شده و در حال تبادل لایحه و طی تشریفات قانونی است و پس از طی مراحل قانونی رای نهایی صادر خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به دستور صادره از سوی دیوان عدالت سرنوشت پخش فیلم های ساخته شده چه می شود؟گفت: طبق دستور موقت صادر شده توسط قاضی پخش  فیلم های ساخته شده بر اساس این دستورالعمل نیز متوقف خواهد شد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا