* ثبت سفارش کتب درسی به دو شیوه فردی و گروهی - اجتماعی نیوز
آموزش و پرورش

ثبت سفارش کتب درسی به دو شیوه فردی و گروهی

تصویر بنرثبت سفارش کتب درسی دانش آموزان در پایه‌های دوم تا ششم ابتدایی، هشتم و نهم متوسطه اول و همچنین یازدهم و دوازدهم متوسطه دوم از ۲۴ فروردین ماه آغاز شده و تا ۲۳ خرداد ادامه دارد و امکان ثبت نام به دو شیوه فردی و گروهی وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، در شیوه نامه ثبت سفارس کتاب‌های درسی آمده است که مدارس موظف هستند هرچه سریعتر با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان اقدام و از ارجاع دانش‌آموز یا اولیای او به کافی نت‌ها پرهیز کنند.

البته دانش‌آموزان و اولیای آنها در صورت تمایل می‌توانند از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com نسبت به ثبت سفارش فردی اقدام کنند. تحویل کتاب درسی نیز از اداره آموزش و پرورش منطقه به مدرسه، براساس سفارش‌های (فردی یا گروهی) انجام شده در سامانه خواهد بود.

بر اساس این شیوه نامه، به مدیران مدارس توصیه شده است که از منوی «آمار فروش مدرسه» حتماً تعداد دانش‌آموزان باقی مانده و بدون سفارش کتاب درسی را ملاحظه و نسبت به ثبت سفارش آنها اقدام کنند.

همچنین دانش‌آموز یا اولیای وی صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد (ثبت شده در سامانه) بوده و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع است و پیگرد قانونی دارد.

به دلیل الکترونیک بودن فرآیند فروش و توزیع کتاب‌های درسی، کنترل ثبت سفارش کتاب درسی دانش‌آموزان از طریق سامانه امکان‌پذیر است؛ لذا درخواست ارائه نسخه چاپی (پرینت) برگ سفارش کتاب درسی از دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، محمدمهدی کاظمی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی نیز در این باره  گفت: دانش‌آموزان می‌توانند به دو صورت فردی یا گروهی و از طریق سامانه www.irtextbook.ir ثبت نام خود را انجام دهند. افراد باید با وارد کردن کد ملی و شماره سریال شناسنامه کتاب‌های درسی پایه تحصیلی خود را ثبت‌ سفارش کنند. در روش گروهی نیز ثبت نام توسط مدیران مدارس انجام می شود.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه در حال حاضر ثبت‌نام کتاب‌های درسی پایه دوم تا ششم ابتدایی، هشتم و نهم متوسطه اول و یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه دوم آغاز شده است، گفت: ثبت نام برای این مقاطع تا ۲۳ خرداد ادامه دارد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + یازده =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا