حوادث و بلایا

جایزه «هانری داویسون» به جمعیت هلال‌احمر اعطا شد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز، جایزه ارزشمند «هانری داویسون» به پاس خدمات شایسته و بشردوستانه در ماه‌های اخیر و همچنین حضور فعال در مجامع بین المللی و هیأت حاکمه فدراسیون صلیب سرخ و هلال احمر و ارائه پیشنهادهای رئیس این جمعیت متکی بر تجربیات در ارائه خدمات شایسته امدادی و بشر دوستانه و معرفی این تجربیات جهت الگوبرداری دیگر جمعیت‌های ملی، به هلال احمر جمهوری اسلامی اعطا شد.

فعالیت‌های گسترده جمعیت در حوزه امدادرسانی، آموزش، حمایت‌های بشردوستانه از افراد متأثر از و بلایا و انجام فعالیت‌های داوطلبانه و عام المنفعه، نام ایران را در زمره موفق ترین جمعیت‌های ملی قرار داده است. «فرانچسکو روکا» رئیس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که اردیبهشت امسال برای شرکت در مراسم صد سالگی تأسیس جمعیت هلال احمر ایران حضور پیدا کرده بود، گفت: «هلال احمر ایران در شرایط خوبی است و جز ۵ جمعیت برتر جهان در پاسخ به بحران‌ها است.»

«هانری داویسون»، بنیان گذار فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بود؛ سازمانی بین المللی و بشردوستانه که ۱۹۲ جمعیت ملی را به عضویت خود در آورده است. جایزه‌ای که نام داویسون روی آن نهاده شده، یکی از جوایز مهم بین المللی و بشردوستانه است که نه به صورت سالانه، بلکه خارج از قاعده مشخص، به جمعیت‌هایی اعطا می‌شود که فعالیت‌های چشم گیری در موقعیت‌های حساس و خطیر داشته اند.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا