* جلب حمایت کمیسیون محیط زیست مجلس برای راه‌اندازی زباله سوز ۸۰۰ تُنی در پایتخت - اجتماعی نیوز
محیط زیست

جلب حمایت کمیسیون محیط زیست مجلس برای راه‌اندازی زباله سوز ۸۰۰ تُنی در پایتخت

تصویر بنرمدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از رئیس کمیسیون محیط‌زیست مجلس خواست تا رایزنی‌های لازم برای جلب مشارکت پارلمان و دولت برای تامین مالی راه‌اندازی زباله‌سوز ۸۰۰ تُنی را در اولویت برنامه‌های محیط زیستی خود قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، امروز دوشنبه ۲۶ مهرماه، سمیه رفیعی رئیس کمیسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی و جعفر شربیانی عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران از مجتمع آرادکوه بازدید کردند در ابتدای این بازدید صدرالدین علیپور، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران توضیحاتی درخصوص فعالیت‌های شاخص سازمان مدیریت پسماند و آخرین اقدامات صورت گرفته ارائه کرد. 

بازدید از خطوط پردازش فعال در آرادکوه، سایت تخمیر، بخش‌های مربوط به پسماند بیمارستانی، کود و کمپوست، زباله‌سوز ۲۰۰ تنی، تصفیه‌خانه و پروژه پساب کهریزک از دیگر بخش‌های برنامه امروز بود. 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از رئیس کمیسیون محیط‌زیست مجلس خواست تا رایزنی‌های لازم برای جلب مشارکت پارلمان و دولت برای تامین مالی راه‌اندازی زباله‌سوز ۸۰۰ تنی را در اولویت برنامه‌های محیط زیستی خود قرار دهد. 

گفتنی است؛ این پیشنهاد مورد تایید رفیعی، رئیس کمیسیون محیط‌زیست مجلس قرار گرفت و مقرر شد تا همکاری‌ها در این زمینه افزایش یابد. 

بر اساس گزارش سایت شهر، در حال حاضر تنها یک زباله‌سوز ۲۰۰ تنی در شهر تهران فعال است، این در حالی است که در سال‌های اخیر سازمان مدیریت پسماند تلاش کرد تا با راه اندازی زباله سوز ۸۰۰ تنی، ظرفیت مذکور را به هزار تن افزایش دهد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + یازده =

تصویر بنر تصویر بنر
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا