دسته‌بندی نشده

حاجی‌میرزایی: در کنار ساخت مدارس باید به فکر تجهیز آنها هم بود- اخبار اجتماعی – –

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم،  محسن حاجی‌میرزایی در نشست با مدیران کل سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و روسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز اظهار‌کرد: افتخار می‌کنم در جمعی حاضر شدم که برای کاستن از رنج مردمان و گسترش دانش و معرفت بدون هیچ چشمداشتی برای ساخت مدارس تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به نامگذاری میلاد امام حسن مجتبی (ع) به نام خیرین گفت: امیدواریم این روز برای تکریم خیرین موثر واقع شود.

حاجی‌میرزایی با اشاره به تلاش‌های مرحوم دکتر محمد رضا حافظی رئیس فقید جامعه خیرین مدرسه‌ساز  کشور و حسین علیمرادی جوان خیر مدرسه‌ساز در منطقه دشتیاری عنوان‌کرد: این جوان الگوی مسئولیت‌پذیری و خدمت بود که البته این ویژگی ثمره کار خیرین است،  همان نهالی که روز به روز با شکوه‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: جامعه تحت تاثیر دشمنی‌ها روزهای سختی را می‌گذراند و این سختی‌ها انضباط ذهنی برخی را بر هم زده است،  در این شرایط  آن کسانی که دست در کار خیر دارند،  حال جامعه را بهتر می‌کنند،  خیرین با مدرسه سازی حال مردم و جامعه را بهتر می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه جامعه ما به روحیه‌ای همانند روحیه خیرین مدرسه‌ساز نیاز دارد،  تأکید‌کرد: امروز که حال برخی تغییر کرده است باز هم عطر حضور خیرین ما را یاد آنهایی انداخت  که بذل جان کردند تا دیگران آسوده زندگی و کسب و کارشان جریان پیدا کند.

حاجی‌میرزایی بیان کرد: هیچ رسانه‌ای در کشور نداریم  که پا به پای مدرسه باشد،  مدرسه رسانه‌ای گسترده است و چتر آن همه جا گسترش پیدا کرده است،  حدود 20 هزار مدرسه داریم که جمعیت 10 تا 15 نفری قرار دارد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: در مدرسه روح انسان‌ها جان می‌گیرد و وجود آنها اعتلا پیدا می‌کند و خیرین این رسانه را می سازند و در برابر همگان قرار می دهند.

حاجی‌میرزایی با اشاره به اینکه مدرسه به تمام حواس ما امتداد می‌بخشد، گفت: مدرسه چشم‌ها  و گوش های ما را امتداد می‌بخشد،  زمان  و مکان را در می نوردد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: هیچ اتفاق پایداری برای توسعه جز با مدرسه آغاز نمی شود،  پایدارترین تحول در مدرسه شکل می‌گیرد و هیچ جایی چنین جایگاهی را ندارد.

وی گفت: اگر می خواهیم آینده کشور را مشاهده کنیم باید وضعیت فعلی مدرسه را مشاهده کنیم،  هویت و شخصیت در مدرسه شکل می‌گیرد و در مهم‌ترین و تاثیرگذارترین دوره وارد عمل می شوند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: تجهیز مدارس وظیفه مسئولان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس است،  همچنان که به ساخت مدرسه فکر می‌کنند باید به تجهیز آن هم توجه داشته باشند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا