قضایی و حقوقی

حاکمیت تفکر بسیجی فتنه اخیر دشمن را خنثی کرد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم بهرامی، رئیس دیوان عدالت اداری در نطق پیش از دستور خود در هیات عمومی دیوان عدالت اداری که همزمان با هفته بسیج و در جریان مراسم ویژه این هفته در آغاز نشست هیات عمومی ایرد شد، بسیج را از زبان امام راحل (ره) مصداقی از شجره طیبه قرآنی دانست و گفت: چهل سال پیش در چنین روزهایی حضرت امام (ره) فرمان تشکیل بسیج را صادر کرد و با صدور این فرمان کشور و انقلاب برای همیشه بیمه شد.

وی افزود: اگر بخواهیم بسیج را آنطور که هست بشناسیم، باید به بیان امام (ره) در این زمینه مراجعه کنیم. ایشان درباره بسیج فرمودند: اگر بخواهیم مصداق کاملی از ایثار، خلوص، فداکاری و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، چه کسی سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود. بسیج شجره طیبه و درخت تنومند و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین حدیث عشق می دهد.

رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: امام راحل(ره) با آن مقام والای فقهی و معنوی درباره بسیج می فرماید: من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند؛ چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی ام.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی افزود: امام راحل (ره) با بصیرت معنوی خویش بیش از سه دهه پیش راه مقابله با فتنه های مستکبران را شکل گیری هسته های بسیجی در جهان اسلام می دانست و می فرمود: باید هسته های مقاومت را در تمامی جهان بوجود آورد و در مقابل شرق و غرب ایستاد.

وی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی کشور را از فتنه های مختلف نجات می دهد؛ گفت: در اخیر و در فتنه هایی که آمریکا به روال چهل ساله اخیر در ایران اسلامی ایجاد کرد، با لطف و عنایت الهی، هدایت های مقام معظم رهبری، حاکمیت تفکر بسیجی، هوشیاری و بصیرت مردم، توطئه ها خنثی شد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به حوادث اخیر تصریح کرد: اغتشاش ها و بلواهای اخیر نشان داد دشمنان چه نقشه هایی برای ما دارند و عوامل آنها چگونه در روزهای گذشته در کشور ما عمل کردند و با همین تفکر بسیجی بود که مردم در سراسر کشور به صحنه آمدند و از اغتشاشگران برائت جستند و در شهر هم شاهد بودیم که چگونه مردم وارد عرصه شدند و ایفای تکلیف کردند.

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی در پایان با اشاره به روحیه و تفکر استکبارستیزی بسیج گفت: همه ما در سال های گذشته شاهد بودیم که چگونه یک اندیشه لیبرالی در میان عده ای از مدیران شکل گرفت و باعث شد که چشم امیدشان به غرب باشد. همین اندیشه بود که حتی پس از خروج آمریکا از برجام اروپایی ها که یازده تعهد را برعهده گرفته بودند، حتی یک مورد را هم انجام ندادند و هنوز هم از ایران طلب کارند.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا