انتظامی

حضور کارشناس و مشاور مذهبی در کلانتری و پاسگاه ها

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، حجت الاسلام سیدعلیرضا ادیانی، در آئین معرفی کارشناس و مشاور مذهبی در کلانتری و پاسگاه های ناجا، اظهار داشت: در آستانه اربعین حسینی(ع)؛ بزرگترین رخداد دوران معاصر هستیم و خوشبختانه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران سهم تعیین کننده ای در برگزاری این کنگره عظیم معنوی دارد.

وی افزود: فرصت را مغتنم می شمارم و پیشاپیش فرا رسیدن هفته ناجا را به همه کارکنان خدوم و به معنای واقعی مجاهدان فی سبیل الله نیروی انتظامی که در جای جای کشور مشغول خدمت هستند، تبریک و تهنیت عرض می کنم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا ادامه داد: خداوند را بر وجود نعمت ولایت و همچنین نیروهای مسلح در خدمت ولایت و فرماندهان لایق و شایسته نیروهای مسلح از جمله سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی، شکرگزارم.

این مقام ارشد سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در ادامه با اشاره به ارائه گزارش توسط سردار محمدشرفی رئیس پلیس پیشگیری ناجا، ادامه داد: امام (ره) فرمودند؛ “بالاترین درد، احساس بی دردی است” و خرسندم که مسئولی در ارائه گزارش نقاط قوت و ضعف را شناسایی و شجاعانه بیان می کند که این رویکرد جای سپاس و قدردانی دارد.

حجت الاسلام ادیانی اضافه کرد: نیروی انتظامی اگرچه ازآغازین روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، چون سپاه پاسداران و ارتش مولد انقلاب نیست؛ اما ترکیب آن مولد انقلاب اسلامی است زیرا با ادغام شهربانی، ژاندارمری و کمیته، ترکیبی مولد انقلاب شکل گرفت.

وی افزود: از برکات نظام جمهوری اسلامی ایران ولادت نیرویی به نام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است و این مهم جای سجده شکر دارد.

حجت الاسلام ادیانی با اشاره به مأموریت خطیر نیروی انتظامی در تأمین نظم و امنیت جامعه، خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی از نقطه صفر مرزی تا مرکز شهرها مسئولیت خطیر تأمین امنیت در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و … ، برعهده دارد.

وی با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی پناهگاه و ملجأ مردم است، خاطر نشان کرد: اجرای طرح هایی چون ناظر ۱،۲،۳ نشان از جهش ناجا در میل این نیرو به یک نیروی در تراز جمهوری اسلامی ایران است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با تأکید بر اینکه اجرای طرح هایی چون طرح ناظر ۱ مصداق بارز جهاد فرهنگی است، بیان کرد: یکی از راهبردهایمان این است که پلیس باید در منظر دید عموم باشد این بدان معنا است که راهبرد حضور پلیس به خودی خود عامل بازدارندگی است و بررسی ها بیانگر این مهم می باشد که این راهبرد حضور؛ یعنی هر جا که پلیس حاضر است، میزان ناامنی های اجتماعی را تا ۹۰ درصد کاهش می دهد.

وی در ادامه به مأموریت خطیر پلیس پیشگیری اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری در تعابیری چون «تنها نیروی مسلح اجتماعی»، «نیروی عظیم»، «مماس با مردم»، «مظهر اقتدار ملت توأم با رأفت و عدالت اسلامی»، «مظهر حاکمیت»، «ویترین نیروهای مسلح» و … ، از نیروی انتظامی یاد می کنند و این تعابیر بیانگر اهمیت نقش و جایگاه پلیس در جامعه است.

حجت الاسلام ادیانی با تأکید بر لزوم برخورد حکیمانه با مردم در کلانتری ها و مراکز انتظامی، ادامه داد: برخورد حکیمانه با مردم از انتظارات و مطالبات فرماندهی معزز کل قوا از نیروی انتظامی است، ما باید تلاش کنیم کلانتری ها را به سمت انتظار معظم له سوق دهیم.

وی تصریح کرد: در طرح تعالی رفتاری کارکنان کلانتری ها هدف تحقق انتظار و مطالبه مقام معظم رهبری است، بنابراین این عزم و اراده در نیروی انتظامی برای برخورد حکیمانه با مردم وجود دارد و باید بگویم به وضع موجود قائل نیستیم و در تلاش برای تعالی رفتار کارکنان نیروی انتظامی می باشیم.

این مقام ارشد سازمان عقیدتی سیاسی ناجا اضافه کرد: یکی از ابعاد تحول در کلانتری ها و پاسگاه ها حضور یک کارشناس مذهبی در این مراکز می باشد، این کارشناس مذهبی می تواند نقش پدری، هدایت گری و … ، را ایفا کند.

حجت الاسلام ادیانی با بیان اینکه پلیس پیشگیری در اجرای طرح حضور یک کارشناس مذهبی در کلانتری ها پیشگام بوده است، ادامه داد: قطعا اجرای این طرح برکات و خیرات بسیاری برای پلیس پیشگیری و البته جامعه دارد و تعهد می دهیم تا پایان سال در ۲۰۰ کلانتری حضور کارشناسان مذهبی و روحانیون را شاهد باشیم و این روند در همه کلانتری های کشور تسری می یابد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با تأکید بر اینکه بعد انقلابی نیروی انتظامی باید تقویت شود، خاطر نشان کرد: خط فکریمان باید در راهبرد «مأموریت در قبال ناجا و مسئولیت در قبال انقلاب اسلامی»، باشد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا