شهری

خروج بررسی طرح راه اندازی شبکه جمع سپاری و مشارکت شهروندی شهر تهران از دستور کار شورا

تصویر بنراعضای شورای اسلامی شهر ، در چهل و سومین جلسه علنی شورا بررسی یک فوریت طرح راه اندازی شبکه جمع سپاری و مشارکت شهروندی شهر تهران را از دستور کار خود خارج کردند.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در چهل و سومین جلسه علنی شورا بررسی یک فوریت طرح راه اندازی شبکه جمع سپاری و مشارکت شهروندی شهر تهران را دردستور کار داشتند که در همین راستا میثم مظفر در تشریح این طرح گفت: این طرح به دنبال این است که مکانیزمی ایجاد کند که مشارکت شهروندان درهمه بخش های سیاست گذاری و برنامه ریزی به صورت ساماندهی شده در سامانه ای که قبلا به صورت ناقص مصوبات پشتیبان شورا را دارد اما نیاز به تکمیل و طرح جدید داشته است، محقق کند.

وی افزود: شهروندان در ارائه طرح ها و لوایح شهری در بستری می توانند نظرات خود را ثبت کنند. دریافت ایده ها و طرح های شهروندان ناظر بر حل مساله می تواند تاثیر  بسیاری داشته باشد که در این طرح به دنبال این موضوع هستیم و حتی می توانیم بودجه ریزی مشارکتی را محقق کنیم.

وی ادامه داد: این سامانه جمع سپاری در حوزه نظارتی و عملیاتی زمینه ای ایجاد می کند که مشارکت شهروندان ثبت شود. البته سامانه ۱۸۸۸ وجود دارد که قسمت کوچکی ناظر به نکات جزیی در شهر را به ثبت می رساند. اما طرحی که در مورد آن بحث می کنیم بسیار کامل تر و یک تجربه جهانی است که فواید زیادی را به همراه دارد، لذا درخواست می کنم اعضای شورا به یک فوریت آن رای دهند.

در ادامه این جلسه اقراریان به عنوان مخالف این طرح گفت: علت مخالفت من این است که ۵۶ هزار میلیارد تومان بودجه را بررسی می کنیم . یکی از تاریک خانه های بودجه در کشور بودجه شرکتی است و نمی دانم کمیسیون برنامه و بودجه چه تدبیری برای بودجه شرکتی در نظر گرفته است. قطعا در این شرایط آوردن طرح یک فوریتی که باید یک هفته ای بررسی شود واتفاقا توسط کمیسیون برنامه و بودجه باید بررسی شود در هنگام بررسی بودجه سال آینده اولویت ندارد؛ لذا من با آن مخالف هستم.

وی افزود: رسانه ها از ما سوال می کنند در فصل بودجه که اولویت یک شورا بررسی ۵۶ هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری است کمیسیون تخصصی چگونه چنین طرحی را ارائه کرده من آن را امضاء نکردم و از همکارانی که آن را امضاء کردند تعجب می کنم نباید موضوع یک فوریت از اعتبار خود در شورا ساقط شود.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، سروری در ادامه صحبت های اقراریان با تاکید بر این که توضیحات وی قابل قبول است افزود: جمع سپاری از موضوعات مهم است لذا اگر اعضای شورا به ویژه کمیسیون برنامه و بودجه موافق هستند برای این که این موضوع آسیب نخورد با دو یا سه هفته تاخیر آن را در شورا بررسی کنید.

آخوندی دیگر عضو شورای شهر تهران در ادامه پیشنهاد سروری گفت: در ابتدا به خودم تذکر می دهم که از وقت مردم در شورا حفاظت کنم ما کار بودجه را در کمیسیون برنامه و بودجه و حساسیت زیادی جلو می بریم و سایر کمیسیون ها نیز با همین حساسیت بررسی بودجه را پیگیری می کنند اما طرح فعلی کارهایش از گذشته در کمیسیون انجام شده و امروز به صحن ارائه شده است.

بار دیگر پس از توضیحات آخوندی سروری که امروز یک شنبه در غیاب مهدی چمران ریاست شورا را در اختیار دارد، گفت: بی تردید از دوستان کمیسیون برنامه و بودجه تشکر می کنم چرا که در این مدت و در بررسی بودجه سال آینده گل کاشتند و شبانه روزی کار کردند اما طرح جمع سپاری از طرح های مهم است لذا به شخصه علاقه دارم که با ۲۱ رای مصوب شود. بر همین اساس پیشنهاد می کنم دو یا سه هفته کار بررسی آن را به تعویق بیاندازیم.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، اعضای شورا نهایتا با اکثریت آراء با پیشنهاد سروری مبنی بر خارج شدن موضوع بررسی طرح جمع سپاری از دستور کار شورا موافقت کردند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا