آموزش و پرورش

خروج تدریجی بخشی ازمحتوای اموزشی ازکتاب های کاغذی تا دو سال آینده

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسو نیوز، حجت الاسلام علی ذوعلم در یک برنامه رادیویی در خصوص خروج بخشی از محتوای آموزشی از کتابهای کاغذی تا دو سال آینده اظهار کرد: خروجی بخشی از محتوای آموزشی از کتابهای کاغذی تا دو سال آینده در همه حوزه‌های تعلیم و یادگیری یکسان نیست چراکه به عنوان مثال در حوزه تربیت و یادگیری فرهنگ و هنر و در حوزه فرهنگ و حکمت می توان کارهای بیشتری انجام داد.

وی افزود: برخی موضوعات که از جنس خواندن و نوشتن نیستند از طریق کتاب به دانش آموزان منتقل می شود، به عنوان نمونه درس هنر یک درس نگرشی مهارتی است و موضوع مهم در این حوزه فعالیت داخل کلاس و مهارت معلم است که متاسفانه در کتاب گنجانده شده است.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش، شبکه ملی رشد دانش آموزی را بستری برای استفاده از فضای مجازی دانست و افزود: اگر زیرساخت فنی دستیابی دانش آموزان به شبکه رشد و ابزارهای الکترونیک به اندازه کافی فراهم نشود این ایده و رویکرد حتی می تواند زمینه تبعیض دانش آموزی را فراهم کند.

حجت الاسلام ذوعلم ادامه داد: اگرچه وزارت ارتباطات اعلام کرده که کل کشور تحت پوشش ارتباطات رایانه ای و اینترنتی قرار گرفته اما این ارتباطات هنوز برای برخی مناطق حاصل نشده است.

وی  با تأکید بر لزوم باز طراحی برنامه‌های درسی در حوزه تربیت بیان کرد: سراسری کردن این ایده به صورت کامل و به یکباره ممکن نیست و باید با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و اکتفا به کتاب تا قبل از فراهم شدن زیرساختهای لازم کار را ادامه دهیم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی درسی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این ایده باید از حوزه‌های تربیتی که سهل الوصول تر هستند آغاز شود گفت: این فرآیند طولانی و نیازمند کار تدریجی است و ما تا دو سال آینده قدم‌های اولیه را خواهیم برداشت. این ایده در دروسی مانند آمادگی دفاعی، تفکر و کار و فناوری راحت تر انجام می شود.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا