* داوطلب متخلف کنکور علوم تجربی تحویل مراجع قضایی شد - اجتماعی نیوز
دسته‌بندی نشده

داوطلب متخلف کنکور علوم تجربی تحویل مراجع قضایی شد

تصویر بنر


به گزارش جام جم آنلاین، فاطمه زرین آمیزی روز یکشنبه در گفتگو با ایرنا درباره انتشار تصاویر سوال های کنکور گروه علوم تجربی که روز جمعه ۱۱ تیرماه برگزار شد، اظهار داشت: تصاویر منتشر شده از سوال های کنکور، قلابی است و تنها عکس منتشر شده مربوط به دروس عمومی گروه علوم تجربی است که توسط یک داوطلب پسر در یکی از حوزه های امتحانی شهر تهران با تلفن همراه خود تصویربرداری کرده و به یکی از کانال هایی که عضو بود، ارسال کرد.

وی ادامه داد: بعد از ۱۵ دقیقه این فرد دستگیر و از ارسال عکس دروس اختصاصی این رشته جلوگیری شد و این فرد هم در همان روز به مراجع قضایی تحویل داده شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: تنها عکس منتشر شده از سوال های کنکور گروه علوم تجربی بر اساس بررسی های به عمل آمده فقط همین یک عکس بود که کانال های متخلف کلاهبردار، ادعا می کنند مربوط به آنها است.

زرین آمیزی همچنین درباره انتشار کلید سوال های آزمون ۱۴۰۰ هم تاکید کرد: با بررسی های صورت گرفته، کلیدهای منتشر شده به طور کلی غلط و با انگیزه سودجویی بوده است؛ راست آزمایی این مسأله به راحتی بعد از انتشار کلید اولیه از روز دوشنبه ۱۴ تیرماه قابل انجام است.

وی ادامه داد: با هماهنگی، همکاری و تلاش همکاران وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، پلیس فتا،‌ پلیس امنیت و دادستانی، آزمون سراسری امسال در امنیت کامل برگزار شد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: در کنکور امسال به طور طبیعی یکسری تخلفات موردی در حوزه ها داشتیم که پس از ارسال صورت جلسات با این افراد توسط هیأت بدوی تخلفات آزمون ها برخورد لازم انجام می شود.

کنکور سال ۱۴۰۰ در روزهای ۹ تا ۱۲ تیرماه در پنج گروه آزمایشی هنر، علوم انسانی،‌علوم تجربی، علوم ریاضی و زبان های خارجی برگزار شد.

منبع: جام جم

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − نه =

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا