دسته‌بندی نشده

در زندان اوین چه زندانی‌هایی نگهداری می‌شوند؟/ از سارقان و کلاهبرداران تا مجرمان امنیتی خطرناک و تروریست‌ها

تصویر بنر


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، در 9 بند زندان 57 هکتاری اوین، به جز محکومین امنیتی، محکومین مالی با عناوین مجرمانه کلاهبرداری، صدور چک بی محل، فروش مال غیر، جعل سکه ، اختلاس، رشوه، اعمال نفوذ در دستگاه‌های اقتصادی ، کلاهبرداری الکترونیکی ، مجرمان امنیتی خطرناک و تروریست ها نیز نگهداری می‌شوند و آتش سوزی شب گذشته نیز در کارگاه خیاطی اشتغال زندانیان رخ داد که مددجویان این کارگاه همگی از محکومین سرقت بوده اند.

شب گذشته و در پی درگیری بین تعدادی از زندانی‌های محکومیت مالی و سرقت یک کارگاه خیاطی دچار حریق شدو بلافاصله پس از بروز درگیری و آتش گرفتن کارگاه ، انتظامات زندان به کمک برای کنترل درگیری وارد عمل شد و ایستگاه آتش نشانی مستقر در زندان نیز عملیات اطفا حریق را آغاز کرد.

این آتش سوزی اما به سرعت تبدیل به سوژه رسانه‌های ضد انقلاب برای ایجاد شایعات مختلف و وارد کردن فشار روانی بر جامعه و خانواده‌های زندانیان حاضر در این زندان شد.

اما نکته جالب درخصوص اقدامات ضد انقلاب پیرامون حادثه شب گذشته زندان اوین، استفاده عناوین عجیب برای زندانی‌های بازداشتگاه اوین بود ؛ این در حالی است که کلاهبرداران ، سارقان ، مجرمان امنیتی خطرناک و تروریست‌ها در این زندان نگهداری می‌شوند.

در 9 بند زندان 57 هکتاری اوین، به جز محکومین امنیتی، محکومین مالی با عناوین مجرمانه کلاهبرداری، صدور چک بی محل، فروش مال غیر، جعل سکه ، اختلاس، رشوه، اعمال نفوذ در دستگاه‌های اقتصادی ، کلاهبرداری الکترونیکی و غیره نیز نگهداری می‌شوند و آتش سوزی شب گذشته نیز در کارگاه خیاطی اشتغال زندانیان رخ داد که مددجویان این کارگاه همگی از محکومین سرقت بوده اند.

همچنین براساس اطلاعات دریافتی، زندانی‌هایی که شب گذشته سبب ایجاد درگیری و هرج و مرج در اوین شده بودند، از سارقان حرفه‌های و با سابقه‌ بوده‌اند که زمینه خشونت در آن‌ها وجود داشته است.

لازم به ذکر است در جریان این آتش سوزی 4 نفر از زندانیان بر اثر استنشاق دود ناشی از آتش سوزی ها درگذشتند و 61 زندانی نیز مجروح شده‌اند،هر 4 زندانی فوت شده نیز جزو زندانیان سارق بودند.

منبع: دانشجو

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا