آموزش و پرورش

در مدارس باید مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان آموخته شود

تصویر بنرایسنا/کرمان مدیرکل استان کرمان گفت: باید در مدارس به پرورش تمامی ابعاد وجودی دانش‌آموزان و مهارت‌آموزی و آموزش مهارت‌های زندگی به آنان توجه شود.

رضا رضایی در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی و تقدیر و تشکر از مجموعه نیروی انتظامی در خصوص تعامل و همکاری موثر با آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: تعامل و همکاری آموزش و پرورش و نیروی انتظامی لازمه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه است.

وی با بیان اینکه مسئولیت امانتی است که به انسان سپرده می شود گفت: امیدواریم در دوران مدیریتی خود با تعامل و همکاری اقدامات موثری را برای سربلندی و عاقبت بخیری رقم زنیم و مدیون جامعه و افراد جامعه نباشیم.

رضایی با اشاره به نقش موثر آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی متعهد و کارآمد برای آینده کشور اظهار کرد: همه باید در راستای تربیت نیروی انسانی صالح و شهروند مطلوب یاریگر آموزش و پرورش باشند.

آموزش و پرورش برای کیفیت‌بخشی به فعالیت‌ها و برنامه‌های خود نیازمند همفکری، همراهی و تعامل همه  و غیردولتی است

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: اکثر افراد جامعه به نحوی با آموزش و پرورش در ارتباط هستند  و آموزش و پرورش نیز برای کیفیت بخشی به فعالیت ها  برنامه های خود نیازمند همفکری، همراهی و تعامل همه ی نهاد های دولتی و غیر دولتی است.

رضایی افزود: از نظرات، پیشنهادات و همفکری همه ی مردم و دستگاه های دولتی و غیر دولتی در امر تصمیم سازی و تصمیم گیری برای ارتقا کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورش در استان استقبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به جانفشانی و مجاهدت نیرو های انتظامی در جامعه گفت: توجه به آموزش و پرورش زمینه ساز کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی و جرائم در جامعه است و فرهنگ سازی در مدارس و توانمند سازی دانش آموزان در زمینه آسیب های اجتماعی، کار پلیس را در جامعه راحت تر می کند.

آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه فرهنگی کشور است

رضایی با بیان اینکه آموزش و پرورش مهم‌ترین دستگاه فرهنگی کشور است گفت: اگر می خواهیم فرهنگ ایثار و شهادت را تروج دهیم، در خصوص حجاب و عفاف برنامه ریزی کنیم و اعتیاد را ریشه کن نماییم باید آموزش و پرورش را دریابیم زیر آموزش و پرورش هر کشور دورنمای آینده آن کشور است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان تاکید کرد: با توجه به نقش ارزنده آموزش و پرورش در توسعه و پیشرفت کشور و تربیت نیروی انسانی سود و منفعت این دستگاه مهم و زیر ساختی نصیب تمامی مردم و نهادهای دولتی و غیردولتی می شود.

رضایی توجه به تربیت تمام ساحتی دانش آموزان را در مدارس ضروری دانست و تاکید کرد: باید در مدارس به پرورش تمامی ابعاد وجودی دانش آموزان و مهارت آموزی و آموزش مهارت های زندگی به آنان توجه شود.

وی با بیان اینکه ترک تحصیل دانش آموزان یکی از آسیب‌های پیش روی نظام تعلیم و تربیت در شرایط فعلی است خواستار همراهی و همکاری نیروی انتظامی جهت جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان لازم التعلیم شد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا