آموزش و پرورش

دستور بررسی پلمب دو مدرسه از سوی بنیاد شهید صادر شد

تصویر بنرحجت‌الاسلام محمد حسن کاویانی راد معاون آموزشی و فرهنگی بنیاد شهید در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به اتفاقاتی که پیرامون پلمب مدارسی در تهران یکی پس از دیگری که مالکیت آنها با بنیاد شهید است رخ داده و خبری که آموزش و پرورش شهر تهران داد مبنی بر اینکه ۱۱ مدرسه در مالکیت بنیاد شهید است و بنیاد شهید تصمیم به بازپس‌گیری آنها گرفته است، گفت: ظاهراً این موضوع به بخش املاک بنیاد شهید ارتباط پیدا می‌کند. اینکه چه اتفاقی رخ داده که بنیاد شهید این تصمیم را گرفته و آیا درست است یا خیر را چیزی درباره‌اش نمی‌گویم ولی چرا کسی این میان نمی‌پرسد که بنیاد شهید سالهاست املاکی را بدون چشم داشت در اختیار آموزش و پرورش برای امر آموزش گذاشته و نهایت همکاری را با آموزش و پرورش داشته‌ایم و انصافاً هم تعامل خوبی بوده است.

وی ادامه داد: این بحث حقوقی نیز مربوط به الان نیست. الان یک اتفاقی افتاده است و نباید جنبه حقوقی ماجرا را به روابط فرهنگی و نیاز فرهنگی مربوط کرد. البته در این ارتباط دستور صادر شده تا بررسی صورت بگیرد. تعامل بین بنیاد شهید با آموزش و پرورش در چهارچوب قانون رکنی است که بنیاد خود را ملزم به اجرای آن می‌داند.

معاون آموزشی و فرهنگی بنیاد شهید ادامه داد: هر گونه اقدامی در این زمینه‌ها با رئیس بنیاد شهید هماهنگ می‌شود و ظرفیت‌ها و پیامدهایی که شکل خواهد گرفت بررسی می‌شود که آسیبی برای دانش آموزان ایجاد نشود.

کاویانی راد در پاسخ به این پرسش که با این توضیحات آیا امکان بازنگری در این اقدام وجود دارد یا خیر، گفت: من نمی‌توانم بگویم بازنگری، اما ما حتماً بعد فرهنگی را در این میان در نظر می‌گیریم و به همین دلیل می‌گویم توضیحات درباره این اتفاق را در حوزه ادبیات حقوقی دنبال کنید. در بعد فرهنگی خوشبختانه توجه به پیامدهای موضوع و ارزش وجودی مدارس و اینکه همه ما در زمینه آموزش و پرورش دانش آموزان مسئول هستیم، وجود دارد. اینکه چگونه می‌شود پیامدهای اینگونه اقدامات را مدیریت کرد قطعاً بنیاد ملزم به توجه به آن هست و روی آن هم تاکید شده است. تصورم این است که این داستان ختم به خیر می‌شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرده در صورت بازپس‌گیری این ۱۱ مدرسه، ۱۱ مدرسه شاهد را به مدارس دولتی تبدیل می‌کنند تا بتوانند دانش آموزان را در آن قرار دهند، گفت: من تصور نمی‌کنم داستان به این مراحل کشیده شود چون الحمدالله دوستان در آموزش و پرورش نیز افرادی آگاه و دلسوز هستند و این سمت نیز کسانی هستند که فقط با ادبیات حقوقی با دیگران مواجه نمی‌شود. نگران نباشید با پختگی که وجود دارد و این توضیح که اقدام حقوقی به معنای بسته شدن همه راه ها نیست، ان شاالله توافقی حاصل می‌شود.

معاون آموزشی و فرهنگی بنیاد شهید در پایان تاکید کرد: اقدام حقوقی به معنای این نیست که همه راه‌ها به بن بست رسیده است بلکه به این معناست که یک اثبات حقی صورت گرفته است و در آموزش و پرورش نیز کسی انکار نمی‌کند که این املاک متعلق به بنیاد شهید است. این بحث حقوقی یعنی اینکه این املاک صاحب و متولی دارد و مالک دارد حقش را پیگیری می کند تا تعیین تکلیف شود. این به معنای آن نیست که بنیاد شهید به دنبال این است که امنیت و روند تحصیلی دانش آموزان را خدشه دار کند. یقیناً به آن مراحل نمی‌رسد. هر دو نهاد ۳۸ سال است که به خوبی و خوشی با هم همکاری می کنند و زحمات هر دو طرف دانش آموختگان ایثارگر هستند. ما هر دو طرف مسئول هستیم تا عدل و احسان با هم تحقق پیدا کند و گمان من این است که این آغاز تلخ به پایان خوشی می‌رسد.

منبع:خبرگزاری مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا