قضایی و حقوقی

دستگاه قضائی به مسئله تصادف زنجیره‌ای بهبهان – رامهرمز ورود کرد

تصویر بنربه گزارش خبرگزاری همسونیوز علیرضا قاسمی نژاد شامگاه یکشنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: در پی این حادثه که در کیلومتر ۱۰ محور – رامهرمز رخ داد، فرماندار و مسئولان مربوطه در محل حاضر و دستورات لازم برای رسیدگی صادر شد.

قاسمی نژاد افزود: مقرر شده که نماینده دادستانی، نماینده وزارت صمت و نماینده پلیس راهور گزارشی در خصوص این تصادف و باز نشدن کیسه هوای خودروها در این حادثه تهیه کنند.

وی گفت: هنوز این گزارش نهایی نشده و در صورت نتیجه به اطلاع شهروندان خوزستانی خواهد رسید.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز صبح روز دوشنبه ۲۰ دی ماه در محور بهبهان- رامهرمز در یک تصادف زنجیره‌ای ۵۹ خودرو به هم برخورد کردند که نتیجه آن فوت ۵ نفر از هموطنان بود؛ حادثه‌ای که ابتدا به مه گرفتگی و خطای انسانی ارتباط داده شد اما در ادامه انتقادات گسترده‌ای از سوی سازمان ملی استاندارد و پلیس را در مورد بی کیفیت بودن خودروهای ایرانی در پی داشت.

اخیراً نیز «رضا فاطمی امین» وزیر صمت به صف منتقدان کیفیت خودرو پیوسته و روز یکم بهمن‌ماه در بازدید از خودروهای آسیب دیده حادثه تصادف زنجیره‌ای بهبهان – اهواز گفت: ۵۸ خودرو در این حادثه آسیب دیدند که تنها ۱۷ خودرو کیسه هوا داشتند.

وی با بیان اینکه از این ۱۷ خودرو، کیسه هوای فقط یک خودرو فعال شده بود، تاکید کرد: باید این موضوع بررسی شود که کیسه هوای چه تعداد از خودروها روشن بوده زیرا ناآگاهی در این زمینه وجود دارد و در بعضی از خودروها کیسه هوا روشن نمی‌شود.

منبع:مهر

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا