آموزش و پرورش

دستگیری دزدان ۲۰ مدرسه در جنوب تهران

تصویر بنرفرمانده انتظامی از دستگیری باند سارقین مدارس، دزدان گاردریل بزرگراه و کشف کارگاه تولید خبرداد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، به تشریح اقدامات پلیس در روز گذشته پرداخت و با اشاره به برخی از مهم‌ترین پرونده‌های کشف شده گفت: یکی از این موارد دستگیری گاردریل در بزرگراه شهید هاشمی بود. رسیدگی به این پرونده در پی وقوع چندین فقره گاردریل‌های اتوبان شهید هاشمی در محدوده سیزده آبان در دستورکار قرار گرفت و ماموران با انجام اقدامات پلیسی و تحقیقات تخصصی اطلاعاتی از سارقان به‌دست آورده و متوجه شدند سرقت گاردریل‌ها از سوی دو نفر انجام شده است. 

 وی با بیان اینکه مشخصات ظاهری این دو نفر در اختیار عوامل گشت کلانتری قرار گرفت، گفت:‌ سرانجام روز گذشته عوامل گشت کلانتری این دو نفر را در حال سرقت گاردریل مشاهده کرده و برای دستگیری آنان وارد عمل شدند، اما این افراد به محض رویت ماموران از محل متواری شدند.

جلیلیان با اشاره به شکل گیری تعقیب و گریز میان پلیس و متهمان گفت:  مدتی بعد یکی از این افراد از سوی ماموران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد. همچنین محل اختفای این فرد نیز بررسی شد که در جریان آن تعدادی گاردریل سرقت شده کشف و ضبط شد. 

فرمانده انتظامی ویژه شهرستان ری با بیان اینکه اقدامات برای دستگیری دیگر سارق نیز در حال انجام است، گفت:‌ این فرد به همراه پرونده متشکله برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

دستگیری باند سرقت از مدارس در باقرشهر

وی در ادامه از دستگیری سارقین مدارس نیز خبر داد و اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت از مدارس در محدوده باقرشهر رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار قرار گرفت و ماموران با انجام تحقیقات علمی و میدانی و انجام اقدامات نوین پلیسی متوجه شدند که سرقت توسط باندی سه نفره انجام شده که هویت و مخفیگاه دو نفر از سارقان شناسایی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: پس انجام هماهنگی‌های قضائی ماموران در محل حاضر و طی یک عملیات ضربتی دو نفر از سارقان را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند که پس از مشاهدات مستندات پلیس لب به اعتراف گشوده و به ۲۰ فقره سرقت از مدارس در سطح شهر ری و باقرشهر با همدستی یک نفر دیگر اقرار کردند.

جلیلیان افزود:‌متهم سوم پرونده نیز ساعاتی بعد دستگیر شد و هر سه متهم به همراه پرونده متشکله برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

۲۰ هزار لیتر روغن موتور تقلبی در کهریزک کشف شد

جلیلیان در ادامه با اشاره به پلمب کارگاه تولیدکننده روغن موتورهای تقلبی در محدوده کهریزک گفت: در پی اخبار به دست آمده مبنی بر بسته بندی و فروش روغن موتور تقلبی در محدوده کهریزک و پخش آن در سطح شهر، ماموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی بررسی موضوع  را در خصوص شناسایی و دستگیری عامل اصلی این جرم را دستور کار خود قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه پس از اقدامات پلیسی و رصدهای اطلاعاتی محل مورد نظر شناسایی شد، افزود: پس از انجام هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی، تیمی از ماموران با همراهی نماینده و نماینده اتاق اصناف به کارگاه تولیدی  اعزام و در محل حاضر شدند که در بازرسی از این کارگاه ، آلات و ادوات تهیه و بسته بندی روغن‌های تقلبی به همراه  بیش از ۲۰ هزار لیتر روغن موتور تقلبی آماده عرضه به بازار با برچسب شرکت‌های معتبر روغن موتور کشف شد.

جلیلیان با اشاره به اینکه با دستور قضائی کارگاه غیرمجاز پلمب شد خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی مواد مکشوفه را  ۱۰ میلیارد ریال  اعلام و در این رابطه یک متهم را نیز دستگیر و به همراه پرونده برای انجام مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل دادند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا