انتظامی

دستگیری سارقان پروژه‌های ساختمانی و قاچاقچیان مانیتور

تصویر بنررییس پلیس پیشگیری بزرگ از دستگیری سارقان پروژه‌های ساختمانی، چیان مانیتور و موبایل‌قاپ تکرو و کشف یک قبضه سلاح کلت کمری و تعداد ۲۷ عدد فشنگ جنگی در شمال شهر تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری همسونیوز، با اشاره به مهمترین پرونده‌های پلیس پیشگیری در روزهای اخیر گفت: افزایش از پروژه‌های ساختمانی در حال ساخت در محله “ستارخان” سبب شد تا رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان را تیمی از مأموران کلانتری ستارخان عهده دار شوند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کنند.

وی اظهار کرد: روز گذشته ماموران در حال گشت‌زنی در نقاط جرم‌خیز بودند که خودرو نیسان وانتی را که با سرعت از ساختمان در حال ساخت خارج می‌شد و نگهبان ساختمان در حال دنبال کردن آن‌ بود مشاهده کردند. ماموران سریعا وارد عمل شدند و در یک تعقیب و گریز چند دقیقه‌ای خودرو را متوقف و متهمان را دستگیر کردند.

موقوفه ای ادامه داد: بررسی اولیه از داخل خودروی متهمان منجر به کشف بیش از دو تن آهن آلات و لوازم ساختمانی شد. متهمان پدر و پسر ۲۴ و ۴۹ ساله ای بودند که در تحقیقات اولیه به جرم سرقت از پروژه‌های ساختمانی در حال ساخت در محله ستارخان و سه سرقت مشابه دیگر اعتراف کردند که در ادامه تحقیقات پلیسی مالباختگان شناسایی شدند.

وی اضافه کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده و جرائم احتمالی متهمان ادامه دارد. پرونده و متهمان نیز به مرجع قضایی معرفی شدند.

۹۴ دستگاه مانیتور قاچاق کشف شد 

موقوفه ای در ادامه اظهار کرد: تیم عملیات کلانتری ۱۰۳ گاندی حین گشت‌زنی در محله گاندی به دو دستگاه خودروی پارک شده و دو نفر  که در حال تبادل کالا بودند مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر به خودروها مراجعه کردند. متهمان با مشاهده خودروی پلیس سوار بر خودرو شده و قصد داشتند محل را ترک کنند اما ماموران هر دو خودرو را متوقف کردند و در بررسی اولیه از داخل آن‌ها ۹۴ دستگاه مانیتور خارجی در برندهای مختلف و فاقد بارنامه و قاچاق کشف کردند.

وی تصریح کرد: متهمان که  ۳۶ و ۴۰ سال داشتند در تحقیقات اولیه به جرم خود و توزیع مانیتورهای قاچاق در شهر تهران اعتراف کردند. کارشناسان ارزش کالای کشف شده را چهارمیلیارد ریال اعلام کردند.

موقوفه ای تاکید کرد: خرید و فروش کالای قاچاق تهدید بزرگی برای اقتصاد کشور است.

وی افزود: پرونده و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

موبایل‌قاپ تکرو دستگیر شد 

رییس گفت: ماموران کلانتری ۱۲۲ دربند در حال گشت‌زنی و انجام ماموریت در محله دربند بودند که راکب موتورسیکلتی با پلاک مخدوش مشاهده کردند. این فرد که در جهت  خلاف مسیر، حرکت می‌کرد تلفن همراه خانمی را سرقت کرده‌ بود. این مامور ابتدا اقدام به اعلام مشخصات و مسیر حرکت متهم به سایر واحدهای گشتی کرد و در ادامه در یک تعقیب و گریز چند دقیقه ای متهم  زمین‌گیر و دستگیر شد و  در بررسی اولیه از متهم تلفن همراهی که لحظاتی قبل سرقت کرده بود کشف شد و وی به کلانتری انتقال یافت.

وی ادامه داد: متهم ۲۸ ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت تلفن همراه به روش موبایل قاپی در شمال تهران و پنج مورد سرقت مشابه معترف شد و مال‌باختگان نیز شناسایی شدند.تحقیقات بیشتر برای کشف جرائم احتمالی متهم و شناسایی مال‌باختگان  ادامه دارد و پرونده و متهم به مرجع قضائی معرفی شدند.

کشف سلاح جنگی در شمال تهران

موقوفه ای با بیان این خبر گفت: مأموران کلانتری ۱۰۱ تجریش در حال گشت زنی در محله تجریش بودند که به فردی پیاده در حال تردد که با مشاهده ماموران تغییر مسیر داد مشکوک شدند. ماموران برای بررسی بیشتر به متهم مراجعه کردند و وی با مشاهده خودروی پلیس با سرعت از محل متواری شد و در یک تعقیب و گریز چند دقیقه ای و با توجه به ازدحام جمعیت زمین‌گیر و دستگیر شد. یک قبضه سلاح کلت کمری و تعداد ۲۷ عدد فشنگ جنگی و سه قبضه سلاح سرد در بررسی‌های اولیه کشف شد.

پلیس پیشگیری پایتخت ادامه داد: متهم ۳۶ سال داشته و در تحقیقات اولیه به جرم خود و حمل سلاح گرم  و سرد معترف شده است. در استعلام سوابق متهم نیز مشخص شد که وی یک مورد حمل سلاح و سوابق سرقت دارد. تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده و جرائم احتمالی متهم و دستگیری فروشنده سلاح ادامه دارد و پرونده و متهم به مرجع قضایی معرفی شده اند.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا