حوادث و بلایا

دستگیری شروری که نصف عمرش را زندان بود + گفت‌وگو با متهم

تصویر بنر


شرور سابقه‌داری که حدود نیمی از عمر خود را در زندان بود، تنها چند هفته پس از آزادی از زندان به دلیل حمله به یکی از شهروندان و ضرب و شتم شدیدش با چاقو دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری همسو، حدود دو ماه پیش بود که پرونده‌ رسیدگی به یک نزاع شدید از سوی یکی از اراذل و اوباش به ماموران امنیت عمومی تهران بزرگ ارجاع شد و در جریان آن تیمی ویژه از ماموران پلیس امنیت تحقیقات خود برای شناسایی و دستگیری عامل این نزاع را آغاز کردند.

بر اساس گزارش‌های ثبت شده در پرونده، مردی در یکی از خیابان‌های محله نعمت‌آباد در جنوب تهران مورد حمله دو سرنشین یک موتورسیکلت قرار گرفته و حدود 10 نقطه از بدنش دچار جراحت شدید با چاقو شده بود، به طوریکه خون زیادی از بدنش خارج شده و حدود یک هفته نیز در بیمارستان تحت مراقب‌های ویژه قرار داشت.  همچنین براساس گزارش کلانتری و براساس ادعای شاکی پس از ترخیص  از بیمارستان نیز این شرور به در خانه شاکی حمله ور  شده و اقدام به در مقابل خانه کرده و متواری شده بودند.

با اخذ این اطلاعات ماموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اقدام به بررسی سوابق متهم اصلی تحت تعقیب کرده و متوجه شدند که  متهم به نام افشین، 28 ساله از اراذل و اوباش سطح یک منطقه نعمت‌آباد و دارای بیش از 10 فقره سابقه دستگیری و جمعا بیش از 13  سال سابقه حضور در زندان است و به تازگی از زندان آزاد شده که دوباره دست به ارتکاب اقدامات مجرمانه زده است. همچنین مشخص شد که فرد تحت تعقیب دارای نسبت خانوادگی با شروری است که چندی پیش به اتهام آتش‌زدن کارتن خواب‌ها بازداشت شده و اکنون در زندان به سر می‌برد.

اقدامات ماموران برای شناسایی و دستگیری این فرد با هماهنگی مقام قضایی ادامه داشت تا اینکه سرنخ‌هایی از محل اختفای متهم در یکی از استان‌های مرکزی کشور به دست آمد و مشخص شد که این فرد در خانه یکی از آشنای‌شان پنهان شده است که با کسب این اطلاعات تیمی از ماموران پلیس امنیت برای دستگیری این فرد وارد عمل شده و موفق شدند که اواسط هفته جاری این فرد را دستگیر و به تهران منتقل کنند.

پلیس:‌ اجازه قدرتنمایی به اوباشگران نخواهیم داد

سردار علی ذوالقدری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ درباره جزئیات دستگیری این فرد به ایسنا می‌گوید:«  متهم دستگیر شده پیش از این دست کم 10 بار به دلیل ارتکاب جرائمی چون نراع، شرارت، چاقوکشی، سرقت، قدرتنمایی و… دستگیر و روانه زندان شده بود که هربار با اخذ رضایت از شاکی و طی کردن دوران محکومیت آزاد شده بود. متهم در آخرین اقدام مجرمانه خود نیز در حالی که چند هفته از آزادی اش از زندان گذشته بود، با یکی از اهالی محل‌شان در نعمت‌آباد درگیر شده و او را با حدود 10 ضربه چاقو کرده و متواری شده بود.»

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با بیان اینکه متهم در ساعت چهار صبح روز سه‌شنبه دستگیر شده است، ادامه می‌دهد:« در حال حاضر تحقیقات مقدماتی از این فرد در حال انجام است و پس از تکمیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا خواهد شد.»

ذوالقدری با بیان اینکه پلیس بر رفتار مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای نظیر اراذل و اوباش نظارت دارد، می‌گوید:« ما اجازه نخواهیم داد که این افراد اقدام به از بین بردن امنیت و آرامش شهروندان کرده و با ایجاد ناامنی در محلات برای خود قلمرو درست کرده و قدرتنمایی کنند.»

متهم: می‌خواستم آدم شوم

افشین 28 ساله که در عملیات پلیس دستگیر شده است، در پاسخ به پرسش‌های ایسنا از وضعیت زندگی‌اش گفته است.

چندساله‌ای؟

-متولد 1370، نمیدانم چند ساله می‌شود.

ازدواج کرده ای؟

– نه، قصد ازدواج هم ندارم.

چقدر درس خوانده‌ای؟

-تا کلاس پنجم خواندم و دیگر  مخم نکشید ادامه بدهم.

اولین بار کی دستگیر شدی؟

-12 یا 13 سالم بود. رفتم کانون اصلاح و تربیت.

سرکار می‌روی؟

– نه. یکبار سرکار رفتم و دیگر حوصله‌ام نکشید که کار کنم.

پس خرجت را از کجا می‌آوری؟

-رفقا می‌دهند.

بدون هیچ توقعی؟

-دم رفقا گرم. توقعی از من ندارند!

چندبار دستگیر شدی؟

– بیشتر از 10 بار دستگیر شدم.

چرا؟

-شرارت. خیلی‌کارها کردم. درگیری، تهدید و … .

گردنت چرا سوخته؟

-می‌خواستم آدم شوم. خالکوبی‌های روی گردنم را سوزاندم تا پاک شود.

چرا خالکوبی کردی؟

– برای خیلی وقت پیش است. در زندان و کانون خالکوبی کردم.

خودزنی هم برای زندان است؟

-در کانون اصلاح و تربیت این کار را کردم. آنموقع برای قدرتنمایی همچین کاری کردم. کسی که بدنش زخم داشته باشد، خفن تر است!

چرا رفتارت را تغییر ندادی؟

-من آدم شده بودم و دور خلاف را خط کشیده بودم. بار آخر الکی دستگیر شدم!

فیلم‌ها و تصاویرت در درگیری وجود دارد. شاکی هم تو را شناسایی کرده.

-من فقط حضور داشتم. کاری نکردم. چاقویی هم که دستم بود برای این است که همیشه تیزی و چاقو همراهم هست. به هرحال من دشمن زیاد دارم.

پس چرا فرار کردی؟

همینطوری!

احتمالا این بار مجازاتت سنگین باشد.

مجازات برایم مهم نیست. اصلا مرا بکشند بالا. من اگر بیرون بمانم دستگیر می‌شوم!

شاکی دقایقی بعد از نزاع روی تخت بیمارستان

شاکی: مرگ را به چشم دیدم

شاکی این پرونده که تاکید داشت نمی‌خواهد نام و تصاویرش فاش شود، درباره درگیری با این شرور به خبرنگار ایسنا می‌گوید:‌« غروب یکی از روزهای ماه رمضان بود و من درحال رفتن به خانه بودم. افشین را می‌شناختم و بچه محلمان بود. حتی وقتی که دیدمش و فهمیدم آزاد شده، به او تبریک گفتم و آرزو کردم که دیگر گذرش به زندان نیفتد. روز درگیری من در محل بودم که با موتور جلوی من آمدند و درگیر شدیم. اصلا نمی‌دانم چرا به من حمله‌ور شدند. دو نفری ریختند سر من و 10 ضربه به دست، کتف، پشت گردن و … وارد کردند. وقتی با اورژانس به بیمارستان سینا رسیدم، خون خیلی کمی دربدنم بود و مرگ را به چشم خودم دیدم. »

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ درباره ادعای متهم در خصوص عدم حضور در نزاع نیز به ایسنا می‌گوید:« معمولا در نزاع‌های گروهی عاملان زیر بارپذیرش جرم نمی‌روند، اما در این مورد شواهد و مستندات زیادی وجود دارد که نشان می‌دهد اظهارات متهم خلاف واقع است. البته در نهایت مقام قضایی در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد کرد. این فرد با تکمیل اولیه پرونده در اختیار مقام قضایی قرار خواهد گرفت اما تحقیقات ما برای شناسایی و دستگیری نفر دوم همراه متهم ادامه دارد.»

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا