حوادث و بلایا

دستگیری کلاهبرداران ۲۰۰ میلیاردی در پایتخت

تصویر بنرمعاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری اعضای باند سه نفره جعل و کلاهبرداری با ۲۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری خبرداد و گفت: متهمان مالباختگان را در سایت اینترنتی خرید و فروش شناسایی می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری همسو سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور افزود: 12 آذر ماه یک فقره پرونده مبنی برجعل و کلاهبرداری به همراه یک متهم ۳۰ ساله به نام «سهراب» با دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۸ تهران برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم قرار گرفت.

وی درباره نقش سهراب در این باند گفت: متهم  پس از شناسایی سوژه‌ها در فضای مجازی که قصد فروش ملک یا خودروهای گران قیمت را داشتند با برقراری ارتباط و جلب اعتمادشان با وعده اینکه می‌تواند ملک یا خودروی آن‌ها را به قیمت بالاتری بفروشد، اسناد مالکیت‌شان را از مالک یا بعضاً از بستگان درجه یک آن‌ها می گرفت سپس این اسناد را در اختیار همدستش به نام «پژمان» قرار می داد.

به گفته سرهنگ تقی پور متهم این اسناد را جعل سپس  سندها را به بهانه اینکه امکان فروش به این قیمت نیست و خریدار ندارد به مالکان اصلی باز می‌گرداند.

تقی‌پور افزود: بنا به اعترافات سهراب، همدستش (پژمان) به عنوان سرکرده باند و طراح، با جعل اسناد مالکیت و با جعل وکالت فروش با همدستی همکار دیگرش به نام «لیلا» سه ملک و دو خودرو در مجموع به ارزش ۲۰۰ میلیارد ریال را فروخته‌اند.

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه دستگیری «پژمان و لیلا» در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، افزود: کارآگاهان در شاخه دیگر از تحقیقات پلیسی یک شاکی خانم را شناسایی کردند که وی نیز در اظهاراتش، گفت با شخصی به نام «پژمان» که خود را نمایشگاه‌دار و سرمایه‌دار معرفی کرده  بود در فضای مجازی آشنا شده است. پس از گذشت چند ماه با دادن وعده ازدواج اعتمادم را جلب کرد به‌گونه‌ای که خودروی شخصی‌ام (هیوندای اسپورتج) را در اختیار وی گذاشتم که پس از چندروز با پژمان تماس گرفتم ولی دیگر پاسخگوی تلفنش نبود و فهمیدم او کلاهبردار است.

وی تصریح کرد: به دنبال اظهارات شاکی، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم مخفیگاه پژمان را در محدوده آجودانیه شناسایی و در6 دی ماه در یک عملیات پلیسی، هر دو متهم (پژمان و لیلا) را دستگیر کردند. در بازرسی از مخفیگاه آنان یک دستگاه خودرو بی ام دبیلو ۵۲۸ کشف و به اداره سیزدهم منتقل شد.

تقی پور افزود: پژمان در تحقیقات پلیسی اعتراف کرد با پرسه‌زنی در فضای مجازی با انتخاب افراد تحصیلکرده و سرمایه‌دار ضمن ارتباط با آنان خود را به عنوان نمایشگاه‌دار و یا سرمایه‌گذار در زمینه ساخت و ساز معرفی می‌کردم و یا اینکه با دختران جوانی که قصد فروش ماشین و یا ملک را داشتند، ارتباط برقرار می‌کردم و پس از گذشت چندماه با دادن وعده ازدواج، با جلب اعتماد آنان هر آنچه مطالبه ( وجه نقد- طلاجات- خودرو) می کردم در اختیارم می‌گذاشتند و پول حاصله را با همدستانم تقسیم و صرف خوشگذرانی می کردم.

وی در ادامه گفت: با دستگیری تمامی اعضای این باند جعل و کلاهبرداری، کارآگاهان تاکنون ۱۵ شاکی «پژمان» را شناسایی کرده‌اند. متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره سیزدهم هستند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از  شهروندان خواست که کسانی که به این شیوه مورد بزه قرار گرفته‌اند، می‌توانند برای پیگیری و تشکیل پرونده به اداره ۱۳ پلیس آگاهی پایتخت واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند و یا با شماره ۵۱۰۵۵۴۳۴ تماس بگیرند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا

تصویر بنر تصویر بنر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تصویر بنر تصویر بنر
دکمه بازگشت به بالا